Grünská kyselka

Grünská kyselka je známá také jako Magnésie.
Je to jedna z nejznámějších kyselek Slavkovského lesa.
Byla nazvána Günská podle nedaleké obce Grün, dnes Louka, kde sídlil
majitel kyselky Engelbert Zuleger. Ten začal v roce 1899 kyselku stáčet.
Na koci roku 1928 kupují kyselku manželé Löserovi s plány na vybudování malých
lázní. Ti zde založili později proslulou výletní restauraci "Café Almbrünnl".
Upravili jímání pramene a postavili nad ním osmiboký pavilon.
Byla zde trasa a tančírna, pekli se oblíbené koláče a hosté se sjížděli z širokého okolí.
Od roku 1990 ji stáčí Karlovarské minerální vody jako známou Magnesii.
Magnézie je ale čerpána z více vrtů a Grünská kyselka je jen jednou z jejích složek.
Ke kyselce se dostaneme z rouzcestí u Nové Vsi (z cyklotrasy 2135) po silnici
kolem Dominovy skalky a pak po necelém kilometru odbočíme vpravo dolů po úzké
asfaltce. Nebo se můžeme k prameni dostat z cyklotrasy 362 z Bečova po silnici na
Mnichov a za sádkami pojedeme první odbočkou vpravo do Louky a k odbočce na
kyselku přijedeme pak z druhé strany.
Kyselka je velmi chutná, mohu doporučit.
Hudlenka
Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...