Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Náš první letošní jarní výlet

V našem okrese, kam máme povoleno se vydat, nachází se krásný

zámek Chyše. 

Zámek Chyše je hrad přestavěný na zámek ve stejnojmenném městě

v Karlovarském kraji. K zámku patří park, který byl založen už v 17. století.

Zámek je chráněn jako kulturní památka.

Včera jsme využili krásného počasí a vyjeli jsme si na výlet právě do Chyše.

O zámek se starají manželé Lažanští, kterým moc fandíme.

Zámecký park byl včera pohrabaný, vykácené nemocné stromy,

jejich dřevo hezky vyskládané na pěkných hromadách.

Již zde kvetou tulipány,

odkvétají sněženky,

našli jsme i žluté a fialové krokusy.

A v parku kvetou hojně křivatce, bílé i fialové fialky.

Došli jsme až dozadu k jezírkům, kde se krásně zrcadlilo okolí.

Výlet do Chyše jsme si moc užili, vlastně to byl náš letošní první výlet do přírody.

Cestou zpět jsme se zastavili ve Štědré, kde v jedné zahradě krásně kvetly narcisky

a pak jsme se ještě zašli podívat na opravenou barokní kapličku.

Hudlenka

 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články