Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

LIBEREC

Cestou ze zámku v Liberci jsme se vraceli přes Šaldovo náměstí(dopravně hrozné) a zatím co Lenka šla rovnou k autu a sem tam se zastavila u nějakého stánku, já šel ještě uličkami. Zavítal jsem na náměstí dr. Beneše, kde stojí i krásná radnice. Novorenesanční budova radnice byla postavena v letech 1888 - 1893 podle návrhu architekta Franze Neumanna. Radnice má 61 metrů vysokou věž. V dolní části náměstí je Neptunova kašna. Památkově chráněné dílo zhotovené v roce 1823 kamenickým mistrem Albertem Linkem z Jítravy. Klasicistní pískovcová kašna sestávající z osmibokého bazénu a bohatě zdobeného soklu, na němž je umístěna socha Neptuna s trojzubcem.   Přes zámecké náměstí a kolem Edisonovy lampy jsem se vracel k našemu autíčku. Byl to krásný výlet a já si udělal o Liberci malinko lepší obrázek. Zatím v sobě mám spíš negativum.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články