Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Kostel sv. Mikuláše a sv. Alžběty...Cheb

Prošli jsme náměstí Jiřího z Pděbrad, občerstvili se a šli do kostela sv. Mikuláše a sv. Alžběty. Obdivuji gotické oblouky a výšku stropů. Jací to museli být mistři! Tesaři, kameníci a zlatníci...klobouk dolů. Je to krása, ale zadarmo to nebylo a lidé se na to skládali, i když sami neměli co do úst. Kostely jsou vždy dominantou vesnic či měst. Ale vraťme se k tomuto kostelu. Jako ve většině kostelů, jsou zde krásné věci a oči těkají z místa na místo. Sebral jsem odvahu a sešel do krypty, ale tam nebylo nic zajímavého. Kostel svatého Mikuláše je katolický farní kostel, a zároveň nejstarší existující kostel v Chebu. Nachází se na Kostelním náměstí, v severovýchodním rohu náměstí Jiřího z Poděbrad. Původně byl vystavěn jako trojlodní románská bazilika, během své existence však několikrát vyhořel a byl rozsáhle přestavován.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články