Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Kostel Narození Panny Marie...Toužim

Kostel Narození Panny Marie...Toužim  Měl jsem nesmírné štěstí, že jsem mohl v klidu a bez lidí nafotit náš kostel uvnitř. Paní, která chodí kostel každé ráno odemykat mi to nabídla a byl bych hlupák, kdybych toho nevyužil. Kostel jsem již fotil několikrát, ale pouze exteriéry. Založen koncem 15. stol. V jádru pozdně gotická stavba, později několikrát upravován. V letech 1738-42 byla provedena barokní přestavba pod vedením mistra Johanna Schmieda. Jednolodní orientovaná stavba s dvojicí bočních kaplí po stranách hlavní lodi, jižní patrovou sakristií s oratoří, s postranní severní hranolovou věží.  Kostel by také potřeboval opravu a to nejen fasádu, ale zajistit staticky a renovovat krásné malby a vše co do kostela patří. Samozřejmě je to vše o financích. Snad se kostel dočká opravy a budeme se moci kochat tou nádherno architekturou.

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články