Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

Když TO miluješ, není co řešit! IV.

Odhalení kouzla zámku Zbiroh: Příběh jedné sobotní výpravy

Vážené čtenářky,

mám tu pro Vás další díl naší cestovatelské aktivity z předminulé soboty. Návštěvu zámků Dobříš a Hořovice jsme zakončili na zámku Zbiroh. Ani jsem netušila, jak pěkný zámek to je. Jen se k němu musí kousek pěšky. Byly již 4 hodiny odpoledne, venku pařák jako hrom, ale dali jsme to a k zámku jsme se doplazili. (Nebylo to zase tak hrozné, cca 500 m od auta :-) ).

Jde se tam zámeckým parkem, a jen ten je již pro nás balzámem na duši :-)

Vstup do areálu zámecké zahrady chrání krásní lvi, z nichž jednoho se mi podařilo odchytit a poprosit ho o zapózování :-)

Krásný byl i pohled do "svatební zahrady" heště před samotným vstupem na nádvoří zámku.

Vstupní branou jsme se dostali na nádvoří 

Na nádvoří stojí pěkná kašna, obkvetlá levandulí :-)

Mají tu zajímavě osázené venkovní posezení

a ještě krásnější výhledy z hradeb :-)

Jsem ráda, že jsme navštívili další skvost z nabídky naší malé, ale krásné země.

Hudlenka

 

Zdroj: Lenka Hudečková

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články