Ženy s.r.o.
ReceptyBlogySoutěžeOtestovánoVyhledávání

CESTOVATELSKÝ ZÁPISNÍK - OBLIBA RAZÍTEK V JAPONSKU

V Japonsku mají jeden takový chvályhodný zvyk. Na nejrůznějších místech, především na nádražích, ve veřejných budovách, v klášterech, ale i na nejrůznějších jiných místech najdete blízko u vchodu podušku s barvou a u ní razítko nebo razítka, podle toho jak kde. Nejčastěji je na nich datum a jméno příslušného místa, ale velmi často jsou to malá umělecká dílka, zachycující budovy, stromy, zvířata apod. Nevím, jestli je to určeno primárně pro školní mládež, protože děti jsem u razítek viděla velice často, nebo jestli jsou razítka u Japonců prostě v oblibě. Každopádně jsem viděla razítkovat i mnoho dospělých.  Upřímně řečeno, mě to úplně nadchlo, a tak můj zápisník z Japonska se razítky jen hemží. Člověk si pak nemusí složitě vybavovat, kde byl a kdy to bylo. Prostě se mrkne na razítko a je to. Vím, že razítka jsou i na mnoha místech u nás a jsem za to moc ráda. 

Komentáře

Pro přidání komentáře se musíte .

Načítání komentářů...

Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách

Související články