V roce 1965, v souvislosti s rozšiřováním nemocnice ve Strakonicích,
byl tento areál uvolněn a byla zde umístěna psychiatrická léčebna
(100 lůžek). Důvodem tohoto kroku byla neexistence takového zařízení
v Jihočeském kraji, navíc v kraji nebyla (a nejsou) psychiatrická oddělení
při bývalých okresních nemocnicích, tudíž léčebna plnila a zčásti stále
plní roli psychiatrického oddělení. Psychiatrická léčebna Lnáře byla
součástí OÚNZ Strakonice a měla úředně stanovenou spádovou oblast
okresů Strakonice a Prachatice.
Hudlenka
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...