Klášter augustiniánů (Třeboň)
Areál kláštera řeholních kanovníků řádu sv. Augustina v Třeboni založili roku 1367 Petr,
Jošt, Oldřich a Jan z Rožmberka a jejich založení potvrdil pražský arcibiskup.
Původní gotická část, tj. dvoulodní kostel sv. Jiljí a Panny Marie s kaplí sv. Vincence,
dobudovaný po roce 1370, klášterní ambit s polychromovanými žebrovými klenbami
a freskami z počátku 15. století, se dochovaly téměř v původním stavu. Klášterní
budovy ve stylu pozdního barokabyly postaveny roku 1750.
Prohlídky kostela svatého Jiljí a Panny Marie Královny a části kláštera - gotické
křížové chodby s nástěnnými malbami z 15. století a rajské zahrady se studní
provádí pan kostelník každý den mimo neděle v 15.hodin.
Objekt je přístupný pro dětský kočárek a částečně pro vozíčkáře.
Areál je chráněn jako národní kulturní památka České republiky.







Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...