A opět, Březnice není jen zámek, ale také hezké město,
kterému dominuje klášter s kostelem sv. Ignáce a sv. Fr. Xaverského.
Kostel svatého Ignáce z Loyoly a svatého Františka Xaverského dominuje
náměstí v Březnici nedaleko Příbrami.
Raně barokní chrám včetně přilehlé jezuitské koleje je dílem italského
architekta Carla Luraga,
který je v Čechách podepsán pod řadou staveb jezuitského řádu.
Právě dvěma ze zakladatelů řádu – svatému Ignáci z Loyoly a svatému Františku
Xaverskému je kostel zasvěcen.
V roce 1958 byl zařazen mezi kulturní památky České republiky.
Raně barokní komplex (kostel, kolej) budovaný v letech 1638–1652
podle projektu Carla a Martina Luragů.
Jedna z nejstarších jezuitských kolejí v Čechách, dochovaná
bez zásadních přestaveb,
tvoří spolu se zámkem pohledovou a urbanistickou dominantu města.
Hudlenka
Kafe, balneo a super ubytko v Jeseníkách
Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...