Narodila jsem se v Děčíně, odkud jsme se odstěhovali, když by ještě nebylo 5 let,
do Liberce. Ale každé prázdniny jsem jezdila k tetě do Děčína a s tetou a sestřenicemi
jsme občas jely i do nedalekého Ústí nad Labem.
Proto mám k oběma těmto městům vzpomínky z dětství, a ráda se sem občas vracím.
Jak jsem již psala, nedávno jsme se museli vydat na sever, a tak proč toho nevyužít,
navštívili jsme Panskou skálu, projeli přes Děčín, pak ZOO v Ústí,
zámek Velké Březno a cestou jsme sledovali z auta i Větruši,
což je spočinek kopce Ořechovka, jenž se tyčí nad údolím řeky Labe na územ
í města Ústí nad Labem. Tvoří jednu z významných dominant města a je oblíbeným
výletním cílem. Nachází se zde zámeček s rozhlednou, restaurací a hotelem.
Nedaleko se nachází přírodní a zrcadlové bludiště.
(Větruše)
Obdivovali jsme krásný Mariánský most, přes který jsme i jeli.
A zajeli jsme se ještě podívat na zámek Trmice
Ve městě jsme se ani nevyhnuli nešvaru posledních let - graffitti,
ale musím říci, že tohle se mi i docela líbí.
Jsem ráda, že jsem tu mohla zase jednou být.
Hudlenka










Komentáře
Pro přidání komentáře se musíte .
Načítání komentářů...