Map Unavailable

Datum / čas
Date(s) - 16. 6. 2024 - 28. 6. 2024
Celý den

Kategorie


Od 16. do 28. června vás zveme na putování do kraje Languedoc a Rousillon v jižní Francii u příležitosti oslav Svatojánské noci. I když se jedná o novodobou tradici spojenou s „národním obrozením“ ve francouzské části Katalánska, účast na výstupu na posvátnou horu Canigou, zapálení louče na jejím vrcholu, jeho snesení a následné zapálení ohňů na náměstích v městečkách v podhůří, je nezapomenutelným zážitkem.

Půjdeme po stopách lidí svobodného ducha, kterým se v těchto krajích říkalo albigenští nebo kataři. Zavítáme na malebná místa, mohutné hrady, tiché kláštery, voňavé trhy, vinice i mořské pobřeží. Všechna místa, která navštívíme jsou historicky významná a počítají se mezi silové body důležité pro evropský prostor. Klášter St. Michel de Cuxa leží přímo na slavné mariánsko-michaelské linii.

Každý výlet může být poutí, která nám dokáže změnit život. Setkání s místními lidmi, jejich kuchyní, slavnými francouzskými víny a vlastní odpočinek jsou pro nás ovšem stejně důležité jako případný duchovní rozměr. Cestu proto zakončíme několika dny na pobřeží, kde si užijeme slunce a moře.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account