Map Unavailable

Datum / čas
Date(s) - 17. 5. 2024
18:00 - 21:00

Místo konání

Kategorie


Zveme vás na inspirativní setkání s Akademií léčivé výživy. Společně se zamyslíme nad jídlem a jeho významy pro náš život. Vyslechneme si také mnoho praktických rad a návodů a ochutnáme typické jídlo pozdního jara.

Svým oblíbeným tématem stravy jako prostředku k dosažení skutečného zdraví a dlouhověkosti nás provede Roger Green, zakladatel a ředitel Academy of Healing Nutrition, odborník a poradce v oblasti stravování, feng shui a průkopník používání nových technologií.

Roger Green, rodák z Nového Zélandu, je svým způsobem renesanční člověk. Spoluzakládal a vedl několik center a klinik alternativní medicíny v Austrálii a v Evorpě, v současné době působí jako ředitel The Academy of Healing Nutrition a odborný garant a lektor pražské Akademie léčivé výživy. Je nadšeným propagátorem všeho, co se týká udržitelného způsobu života. V rámci taoistického přístupu osmi cest se přirozeně zajímá také o životní prostředí, eko-design a tzv. „zelené technologie“, organizuje setkání a konference, podílí se na výzkumech, zajišťuje financování a provádění projektů.

Čím se liší strava dlouhověkých národů, od té naší? Může mít jídlo kromě naší fyzické kondice, váhy, nálady, zdraví a kvality našeho života vliv i na jeho délku? Jaké potraviny a jaké postupy přípravy jídel  jsou pro dlouhověké lidi typické?

Jednu z možných odpovědí na podobné otázky představuje teorie stravování podle zásad dlouhověkosti rozpracovaná Rogerem Greenem na základě jeho dlouholetých zkušeností z praxe i lektorování. Shrnuje základní zásady, jak tělu pomocí přirozené energie surovin dodávat dostatek živin a vracet mladistvý elán. Používá naprosto běžné potraviny s dobrou výživnou hodnotou, léty prověřené tradiční postupy přípravy jídel a domácí metody léčení z celého světa. Stravování podle zásad dlouhověkosti vychází z moudrosti našich předků, ale aplikuje je s ohledem na dnešní podmínky. Jídlo musí být chutné, dobře stravitelné a jeho příprava nesmí být příliš složitá. Nejedná se o žádnou nudnou dietu – pro získání trvalého zdraví a dobré vitality potřebuje lidský organismus plné spektrum potravin, záleží spíše na jejich kvalitě, původu a odpovídajícím zpracování. Naše tělo ví, jak se léčit. Naším úkolem je dodat mu dostatek živin na to, aby svá kouzla mohlo provádět samo.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account