Zima a sychravé počasí nás nutí být více doma. Stmívat se začíná velice brzy a vymyslet zábavu pro děti je mnohdy pro každého rodiče nadlidský úkol. Ideální aktivitou pro celou rodinu na dlouhé večery nebo volné víkendy jsou právě společenské hry. Nejenže jsou skvělou zábavnou, ale ještě si díky nim vaše ratolesti osvojí nejrůznější dovednosti a schopnosti. Jejich velkou výhodou je, že zabaví nejen děti, ale i dospělé. Protože, „kdo si hraje, nezlobí“… Pokud nevíte, jak se společenskými hrami začít a jak se v záplavě společenských her vyznat, portál Heureka vám pomůže. Jejich rádce vám díky jednoduchým otázkám pomůže najít odpovědi a vybrat hru například podle věku hráčů, rodinného či party zaměření nebo podle časové náročnosti. Let’s play! 

1

Dino Gump

„Jsem pes Gump. Můj příběh je o hledání štěstí, o překážkách a pastech na cestě k tomu správnému člověku. Je o síle nezlomnosti, která se ukrývá v každém psovi.“ Rodinná kooperativní hra, ve které se hráči ujmou rolí psa Gumpa a jeho vyvoleného člověka Bédi, kterým jejich lásku nepřála Béďova přítelkyně Dáša. Úkolem hráčů je docílit toho, aby byli Gump s Béďou zase spolu. Balení obsahuje: 1 herní plán 49 akčních karet 24 žetonů (18 žetonů lokací, 6 žetonů s kometou) 2 kartonové figurky 2 plastové stojánky 2 bodové hrací kostky. Vhodné pro děti od 8 let.

Koupit

2

Albi Mozkovna

Skvělá vědomostní desková hra plná úkolů, které procvičí vaši hlavu. Úlohy, které je nutné splnit v daném časovém limitu, jsou rozděleny na logické, grafické, textové, vědomostní, a také ty na postřeh a paměť. Ve hře je možné vsázet na své protivníky – na jejich úspěch i neúspěch – a získat tak další cenné body. S Mozkovnou si zlepšíte nejen logické myšlení, postřeh, paměť a vědomosti, ale také můžete sázet na to, jak se bude dařit vašim spoluhráčům. Vhodné pro děti od +12 let.

Koupit

3

Mindok Desítka

Vyzkoušejte hru, která se určitě zařadí mezi vaše nejoblíbenější. Nabídne vám dvě stě okruhů, dva tisíce otázek a dva tisíce správných odpovědí. Je přímo ideální pro cestování, nebo na návštěvu. Hezky se zabaví jak děti, tak i dospělí. Hra je balená v praktickém kompaktním smartboxu. Obsahuje také počítadla bodů, oboustranné karty a žetony odpovědí. Díky tomu můžete hru bez problému přenášet z místa na místo. Princip hry je jednoduchý: ke každému jednotlivému okruhu náleží deset otázek a deset možných odpovědí. Každý hráč má možnost odpovídat v každém okruhu otázek, díky tomu nemusí dlouho čekat na svou příležitost. Zariskujete si? Vhodné pro děti od 10 let.

Koupit

4

Granna Příšerky ze skříně

Pro všechny malé strašpytlíky, ale i pro odvážné lovce příšerek, připravila společnost Granna hru Příšerky ze skříně. Zvládne si ji zahrát dítě samo, ale může se připojit celá rodina. Vybrat si můžete z několika herních variant, od té nejjednodušší, kdy není možné prohrát, po tu nejsložitější, kdy příšerky útočí ve skupině a je zapotřebí se hodně snažit, aby se vám povedlo nad nimi zvítězit. Můžete se i dohodnout, jestli chcete spolupracovat, nebo mezi sebou soupeřit. Zkrátka na své si přijdou úplně všichni. Vhodné pro děti od 3 let.

Koupit

5

Piatnik Activity Děti

Ideální hra pro děti a jejich kamarády, kteří jistě ocení hezkou grafiku a to, že všechny pojmy na kartičkách jsou nakreslené s dobře srozumitelným popiskem. Cílem hry je dostat dva slony k jezeru. Co stopa slona, to pojem, který musí děti uhodnout díky tomu, jak jim daný pojem ostatní popíšou, nebo nakreslí. Vybídněte děti, ať si sestaví dva týmy a nechte je hrát si, rozvíjet představivost, slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti. Děti tato hra doslova pohltí. Vhodné pro děti od 4 let.

Koupit

6

Spin Master Jumanji

Pokud se nebojíte, zažijete stejné dobrodružství, jako zažívá rodina ve stejnojmenném filmu. Hra začíná hodem osmihranné kostky a vy se pak můžete vydat do nebezpečné džungle, kde se závodí s časem. Budou vás pronásledovat lvi, zažijete střet s nosorožcem a útočícími krokodýly a to je jen začátek. A nezapomeňte! Nezačínejte hru, pokud nemáte v úmyslu ji dokončit. Jakmile hodíte kostkou, můžete nahlédnout do jiného světa plného zábavy a napětí. Cílem hry je dostat se do středu hrací desky dříve, než se Oblast zkázy zaplní a zvolat Jumanji. Pokud se naplní nebezpečná Oblast zkázy, džungle vás všechny porazí. Vhodné pro děti od 5 let.

Koupit

7

Piatnik Tik Tak Bum Junior

Zábavná slovní hra, která má spád vás bude skvěle bavit. Může jí hrát doslova celá rodina. Díky tomu, že je každá kartička nadepsána v pěti jazycích – českém, slovenském, německém, anglickém a francouzském, tak je hra vhodná i pro jazykové školy. Princip hry je jednoduchý: stačí zapnout bombu, odkrýt kartu, rychle říct správné slovo související s daným obrázkem na kartičce a obratem předat tikající bombu dalšímu hráči vedle vás. Hra bystří myšlení, postřeh, pohotovost a slovní zásobu, kterou si děti mohou touto hravou formou i hezky rozšířit. Hra celkově působí velmi moderně díky elektronické bombě, která zároveň podporuje rychlost hry a navíc vybuchne pokaždé v jiném intervalu, což hře jako celku dodává vítané napětí. Vhodné pro děti od 5 let.

Koupit

8

Efko Jožin z bažin

Zábavná rodinná hra, jejímž autorem je Ivan Mládek. Ten je zárukou toho, že nudit se opravdu nebudete. Zkuste přelstít a ulovit Jožina v této originální hře a přitom neskončit v močálu. Herní plán ve 3D provedení, unikátní hrací princip, barevně odlišení lovci a samozřejmě Jožin, jsou zárukou dobré zábavy nejen na nedělní odpoledne. Hra je určená dětem od pěti let a celé jejich rodině, přátelům a kamarádům. Uvidíte, že kdo hru u vás uvidí, nebude trvat dlouho a také si ji pořídí. Hra je atraktivně zpracovaná, zajímavá a plná napětí. Díky tomu je vhodná i jako hezký dárek, který potěší. Je vtipná a má spád, děti z ní jistě budou nadšené. Určitě vás potěší i příznivá cena. Vhodné pro děti od 5 let.

Koupit

9

Ravensburger Harry Potter Labyrinth

Hra, při které se třesou zdi! Sirius Black, domácí skřítek Dobby, Albus Brumbál, Voldemort a mnoho dalších známých postav z filmové (a knižní) série o mladém kouzelnickém učni Harry Potterovi se ukrylo v magickém labyrintu. Vydejte se je hledat se svými spletitými chodbami! Jak na to? Je to snadné, stačí šikovně posunout labyrintem chodeb, táhnout panáčkem a najít bradavické postavy. Napínavá hra s bludištěm, jednoduchá a přesto plná překvapení. Vhodné pro děti od 7 let.

Koupit

10

Mindok Smart Tučňáci na ledu

Sklouzněte se s tučňáky! Tučňáci na ledu je logická hra, která vás nenechá chladnými. Tučňáci se musí poprat s neustálými změnami počasí. Obstojí proti mrazu, sněhu i větru a to vše jen díky propracovanému signalizačnímu systému. Pro každého hráče je to dvojitá výzva. Pět tučňáků se pohybuje po ledové ploše. Ledové kry se posouvají a srážejí a tučňáci na nich tancují a kloužou všemi směry. Dokážete prolomit ledy a poskládat všechny kry na herní desku? A jsou všichni tučňáci na správných místech? Vhodné pro děti od 6 let.

Koupit

Tagy:
2 Komentářů
  1. MariannaFabušová 3 roky ago

    Nájsť čas na stolné hry nie je občas na škodu,zopár zo zobrazených máme aj doma,vďaka za radu na iné hry.

  2. Irča Holčáková 3 roky ago

    Naše děti mají nejraději hry a mluvící knížky s tužkou od Albi 🙂 Letos si napsaly Ježíškovi také o Aktivity pro děti, už se těšíme až o vánocích vyzkoušíme.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account