Ženy za volantem… Redakce Ženy s.r.o. měla v minulých pár týdnech v redakci nového pomocníka. Stal se jím nový Peugeot 208 GT – nositel titulu Evropské auto roku 2020. A že to byla jízda! Jde o originální malý vůz s nezaměnitelným designem, který zvlášť my ženy dokážeme více než ocenit. Jak se s ním jezdilo ženám v naší redakci a co si na tomto voze zamilovaly?

Irena Holčáková:

Sportovní a atraktivní, elegantní křivky…Tenhle Peugeot 208 GT mezi malými auty vysloveně září. Full led světlomety s typickou kresbou třech  drápů jsou jedním slovem „božííí“ , jen mi trochu chybělo automatické natáčení světlometů do zatáček. Špičková varianta tříválce s 96kW a osmistupňovým automatem je fakt pecka. Jede svižně a dynamicky! To se mi opravdu líbilo.

Uvnitř vozu vás upoutá Peugeot i-Cockpit® 3D s kompaktním multifunkčním volantem a konfigurovatelnou digitální 3D přístrojovou deskou. Velký barevný 10″ HD dotykovým displej je k dispozici v společně s Navitací 3D a je možné je ovládat pomocí ovladačů na volantu. Plus 7 ovladačů Toggles switches umístěných na palubní desce, které jsou v interiéru fakt top. Díky Pack LED Ambiance můžete podle nálady přizpůsobit barevné prostředí ve voze – na výběr je k dispozici 8 různých barev. Důmyslný úložný prostor v palubní desce bezdrátově dobije váš chytrý telefon. Pro mobilní zařízení spolucestujících jsou v kabině k dispozici až 4 USB porty. Vtipným detailem jsou dvířka před řadící pákou sloužící jako stojánek na mobil.

Velmi pohodlná jsou i nastavitelná komfortní přední sedadla. Vzadu není místa na rozdávání, ale nakonec se tam vešly i dvě dětské autosedačky pro moje děti.

S vozem Peugeot 208 máte možnost využít množství asistenčních systémů řízení, které zajistí bezpečnější jízdu – Peugeot Drive Assist, Active Safety Brake, Park Assist, Lane Positioning asiat, sledování mrtvého úhlu a mnoho dalších. Když to shrnu, tohle autíčko je pro každou ženu prostě #MustHave.

Michaela Kvapilová:

Na celé dva týdny jsem si mohla užít testování nového Peugeot 208 GT. Testování auta je něco pro mě. Řízení mě strašně baví a možnost se pořádně projet nikdy neodmítnu.  Peugeot 208 GT se mnou zvládl nákup vánočních dárků, rodinné návštěvy i výlety po okolí na jedničku.

Vnitřní design auta mě dostal na první pohled. Ladné tvary s krásnými detaily, které vypadají luxusně. Podsvícení interiéru je třešničkou na dortu. Ovládání všech nastavení uvnitř auta i systémů je intuitivní a snadno se na ně zvykne. Během pár jízd už člověk sahá automaticky právě tam, co potřebuje ovládat a nastavit ke své spokojenosti.

Auto jezdí hladce a zároveň skvěle drží v zatáčkách. Díky tomu jsem měla při jízdě opravdu pocit bezpečí. Uvnitř vozu je ukryto mnoho systémů, které si řidič nastaví podle sebe, a díky tomu si s autem dokonale rozumí.

Michaela Dvořáková:

Přiznávám, že u mě panoval jistý předsudek ke značce Peugeot. Dnes, když předávám klíčky, je mi to líto a určitě bychom byli na cestách dobrými parťáky. Svižná jízda, rychlé vytápění (v zimě oceňuji dvojnásob!), dobré propojení přes bluetooth a prostor. Co víc si přát? Na rodinnou dovolenou to není, ale po městě a na výlety? Paráda!

Naše malá ocenila měnící se barvy podsvícení interiéru, nastavení bas a intenzity zvuku i dostatek místa na zadních sedačkách. Ač se to nezdá, se 180 cm oceňuji prostor i já, a to za volantem i v kufru. Pomocné kamery parkovacího systému běžně nepoužívám, tady jsou však opravdu dobře nastaveny a namísto zběsilého pípání opravdu relevantně víte, jak jste na tom.

Foto: archiv

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account