195

Léto a nejrůznější posezení s přáteli, pikniky, party či romantika ve dvou k sobě zkrátka patří. Kromě koktejlů a vinných střiků bude vždy dokonalým společníkem těchto akcí dobře vychlazený sekt neboli šumivé víno. K těm nejlepším z českých a moravských vinic patří Mucha Sekt, což dokazuje pět ocenění z letošní prestižní soutěže Prague Wine Trophy.

Mezinárodní soutěž Prague Wine Trophy započala psát svou historii v roce 2002 a co do počtu hodnocených vzorků se jedná o největší mezinárodní soutěž vín v České republice. Odborná komise složená z domácích i mezinárodních degustátorů, enologů, prodejců vín a kvalifikovaných novinářů ocenila sekty inspirované tvorbou Alfonse Muchy pěti stříbrnými medailemi. Získaly je Mucha Sekt Brut, Mucha Sekt Demi Sec, Mucha Sekt Rosé Sec, Mucha Sekt De Luxe Doux a také Mucha Sekt ICE.

„Naše sekty i letos ukazují svoji kvalitu. Byly již oceněny na Cuvée 2022 Ostrava a nyní potvrdily a znásobily své loňské úspěchy právě na Prague Wine Trophy. Věřím proto, že se nám bude v soutěžích dařit stejně jako loni, kdy jsme uspěli jak na mezinárodních soutěžích jako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy a Víno TERRA WAG, tak na domácích kláních, kde jsme bodovali na Prague Wine Trophy, soutěži TOP 77 vín v České republice, ve Volbě spotřebitelů, nebo v Kutné Hoře na soutěži O Pohár Karla IV. Mucha Sekty vynikají nejen skvělými chuťovými kvalitami, ale také na první pohled zaujmou neotřelým designem každé láhve, který čerpá z Muchovy nadčasovosti a smyslu pro styl a krásu,“ přibližuje úspěchy posledních let Zdzisław Dalecki, ředitel společnosti Soare sekt a.s.

Alfons Mucha se stal jakýmsi synonymem secese. Ladné křivky z jeho uměleckých děl byly promítnuty i do lahví originálního sektu nesoucího umělcovo jméno. V každém doušku tak najdete spoustu inspirace. Letos v červenci uplyne již 162 let od Muchova narození. „Jsem velmi rád za dlouholetou spolupráci naší nadace se společností Soare sekt. Navíc i spojení naší rodiny se světem dobrého vína trvá už spoustu let. První zmínka o něm totiž sahá až do patnáctého století, konkrétně do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „poručila vinohrad v Rovni strýci svému Muchovi a k tomu tři drejlinky vína“. Můj dědeček Alfons Mucha prožil mnoho krásných časů se sklenkou dobrého vína v ruce,“ doplňuje John Mucha, prezident Mucha Foundation.

Sekty z kolekce Alfonse Muchy si může vychutnat opravdu každý, jsou k dostání také v nealkoholické variantě, což jim však nic neubírá na skvělé chuti. Milovníci bublinek jistě ocení novinku vonící létem Mucha Sekt ICE ROSÉ. Ta je jedinečnou kombinací jemné ovocné vůně divokých malin, aromatických tónů zralých lesních jahod a jemného perlení. Nalijte si sklenku nádherně růžového a chuťově dokonale vyváženého sektu ICE ROSÉ, můžete jej získat v naší soutěži. Ochutnejte růžové umění.

Foto: se souhlasem Soare sekt a.s. a Ženy s.r.o.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account