18886

Nic se nevyrovná tomu pocitu, když se těšíte na dovolenou. Jediné, co nám to očekávání moře, slunce, procházek a všudypřítomné zmrzliny může pokazit, je balení. Jak se sbalit na dovolenou snadno a rychle? Našli jsme pro vás několik triků, které vám doslova změní život a stanou se vaším svatým grálem, kdykoliv někam budete cestovat sami nebo s rodinou. Jste připraveni? Jen čtěte dál…

Jaké vychytávky se vám při balení kufru na dovolenou budou hodit:

Foto: se souhlasem Decathlon

1. Vsaďte na moderní materiály

Každý, kdo se někdy snažil sbalit k moři, ví, kolik vzácného prostoru v kufru zabere velká, nadýchaná plážová osuška. Investice do kompaktního ručníku z mikrovlákna zcela změní vaši hru balení. Tyto ultralehké, superabsorpční ručníky zaberou ve vaší tašce asi tolik místa jako tričko, ale mohou se pochlubit veškerými schnoucími schopnosti i toho nejnadýchanějšího ručníku. Jejich skutečným prodejním argumentem je, jak rychle schnou, takže už nikdy nebudete mít problém zbavit se zápachu plísně z balení vlhkého prádla. Ručníky z mikrovlákna lze nalézt v každém obchodě s outdoorovým zbožím a koupíte je v různých velikostech od těch nejmenších až po rodinné XL velikosti. 

Foto: Shutterstock

2. Rolujte své oblečení

Poplatky za extra váhu navíc jsou spolehlivým způsobem, jak otrávit každou rodinnou dovolenou hned v jejím začátku. Berte zasvěcené informace, pokud jde o balení, od profesionálů v oboru! Letušky se rády dělí o to, jak se mohou sbalit na třítýdenní cestu pouze do standardního kufru příruční velikosti. Osobně jsem tento trik implementovala ve svém vlastním cestování poměrně nedávno a už teď je mi jasné, že se už nikdy ke klasickému skládání prádla nevrátím. Změní vám to život! Nejen, že si budete moci zabalit více oblečení a ušetřit peníze, ale také se vyhnete ostrým liniím a záhybům, které uvidíte na oblečení, jakmile ho na dovolené vyndáte po celém dlouhém dni cestování z kufru.

Foto: se souhlasem Odysea

3. Upgradujte svou plážovou výbavu

Pokud jste někdy měli na pláži svou oblíbenou látkovou tašku nebo batoh, pravděpodobně v něm dodnes nacházíte zrnka písku. Nechte přírodu tam, kam patří, a sbalte si na cesty pohodlnou síťovanou tašku, do které dáte všechny plážové nezbytnosti jako jsou ručníky, hračky, náhradní oblečení nebo žabky. Až bude čas jít domů z pláže, všechno pohodlně naházejte zase zpět a sledujte, jak vás nostalgicky opouští minimálně kamion písku, který jste se chystali dopravit si s sebou domů.

Foto: Shutterstock

4. Vezměte si sebou napájecí kabel

Pokud cestujete do dále zahraničí (například Velká Británie, USA, Spojené arabské emiráty, Egypt…atd.), budete si pravděpodobně muset vzít s sebou napájecí adaptér, protože zásuvky jsou v těchto zemích jiné. Namísto balení půl tuctu různých adaptérů pro váš telefon, notebook nebo sluchátka si vezměte jednoduchý napájecí kabel. K jeho připojení můžete použít hotelový adaptér a poté použít všechny běžné zástrčky pro cokoliv, co je třeba zapojit. Už žádné upřednostňování toho, kdo v rodině potřebuje svůj telefon víc. Plné nabití pro každého!

Foto: Shutterstock

5. Vezměte si jeden outfit navíc do svého příručního zavazadla

V posledních měsících je běžnou praxí, že zavazadla se ztrácejí a lety se ruší. A není nic víc frustrujícího, když vám na vaši vysněnou dovolenou nedorazí váš kufr a vy stojíte ve svém špinavém a propoceném oblečení v hotelovém lobby a je vám jasné, že to takto minimálně pár dní zůstane. Vezměte si pro tyto případy s sebou na palubu jeden extra outfit navíc a přidejte oblíbené plavky. Budete tak mít jistotu, že „přežijete“ než se váš kufr objeví zase u vás.

Foto: Shutterstock

6. Dejte vašim botám nový rozměr

Kdysi v minulosti nám všem sloužili boty v kufru jako jakýsi dělič prostoru. To ale dnes už neplatí! Nenechte žádné místo ve vašem kufru přijít nazmar a použijte boty jako skvělý úložný prostor pro vaše ponožky, spodní prádlo nebo třeba cennosti. Budete tak mít jistotu, že pokud se do vašeho kufru dostane nečekaný návštěvník, těžko ho napadne hledat vaše oblíbené řetízky právě ve špičce boty.

Foto: Shutterstock

7. Přibalte sáček na prádlo

Pokud se chystáte na cesty s více zastávkami, není nic horšího, než balit špinavé oblečení mezi to čisté, které budete chtít v příštích dnech nosit. Vezměte si proto s sebou sáček na špinavé prádlo a to v průběhu dovolené schovávejte tam. Díky tomuto způsobu budete mít nejen v kufru čisto, ale navíc si usnadníte práci, jakmile se vrátíte domů. Pokud si takový sáček zapomenete zabalit, v mnoho hotelech honajdete přímo ve skříni.

Foto: Shutterstock

8. Zabalte tekutiny do plastového obalu

Všichni jsme v minulosti určitě někdy na dovolené otevřeli kufr, kterým proběhl takzvaný „šamponový masakr“. Ale situaci, kdy vám z vaší kosmetické taštičky odkapává váš milovaný šampón nebo krém do čerstvě vypraného prádla, se dá naštěstí předejít. V nadmořské výšce mají totiž tuby od krémů, šampónů nebo kondicionérů tendenci se otvírat, takže i když je pečlivě uzavřeme, magicky „vystřelí“ ven. Předejdete tomu tím, že než produkty vložíte do nepromokavé kosmetické taštičky a ještě je uzavřete do plastového sáčku. Tak budete mít jistotu, že minimalizuje škody způsobené přesunem.

Foto: Shutterstock

9. To nejtěžší si vezměte na sebe

Není nic víc stresujícího, než dostat se k odbavovací přepážce a zjistit, že vaše taška je příliš těžká. Čeká vás totiž otevírání kufru před celou hotelovou halou a zběsilé přeskupování věcí v naději, že se dostanete pod váhový limit. To je moje noční můra! Vezměte si proto své nejobjemnější oblečení, jako jsou džíny, mikiny a vysoké tenisky, na sebe. Ušetříte tím tolik požadovanou hmotnost v kufru a navíc budete vybaveni na typické mrazivé teploty v kabině letadla. 

Foto: Shutterstock

10. Nechte moderní technologie pracovat ve váš prospěch

Těšíte se, že si na dovolené přečtete všechny knížky, na které jste v průběhu roku neměli čas? Úskalím tohoto úsilí je prostor ve vašem kufru, který snadno „spolkne“ pár oblíbených knižních bestsellerů. Pořiďte na cestování čtečku knih. Pohodlně do ní nahrajete své oblíbené autory a ve vašem příručním zavazadle nebo kufru vám tato malá destička nezabere prakticky žádné místo. Bonusem navíc je, že snadno online kdekoliv můžete aktualizovat svůj výběr stažením dalších a dalších knih, které budete mít touhu přečíst. 

Foto: Shutterstock, se souhlasem Decathlon, Odysea

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account