Flegmatik nechává všemu volný průběh a bere realitu takovou, jaká je. S takovým příštupm má vše v životě jednodušší, jako stabilní introvert s klidnou povahu řeší věci postupně a v klidu, nikdy se neunáhluje. Dříve než se rozhodne, tak přemýšlí.
Na prvním místě u něho vítězí praktičnost a realita
Pokud se nemusí rozhodovat, tak nechává věcem volný průběh. Kdysi se říkalo, že kam ho posadíte, tam sedí a svůj názor málokdy řekne nahlas. Něco na tom bude pravdy, jelikož není náročný, nic mu nevadí a spokojí se i s málem. V partnerském životě bývá věrný a spolehlivý, nemá důvod nic měnit. Díky stabilitě a odolnosti vůči stresu je pořád v klidu.
Neprojevuje emoce a nenechává se jimi strhnout
Je více spokojený se svým životem, než ostatní povahy. Pro někoho se může zdát takový život nudný a málo aktivní, ale tohle flegmatikovi vyhovuje. Neutrální postoj mu zaručuje kupu přátel, jelikož bere lidi kolem sebe takové, jací jsou, nikoho nekritizuje, nikomu nic nevyčítá, ani nepřipomíná, dává každému prostor pro seberealizaci. 
Je nekonfliktní v přátelství, i v práci, dokáže fungovat v kolektivu, i jako samotář. Je odolný vůči stresu, depresi a vlivům okolí. Problémy řeší vždy jeden po druhém, nebo je odloží na další den. Do ničeho nespěchá, udržuje si čistou mysl a soustředěnost. Jeho nároky na život jsou minimální, na nikoho nekřičí, s nikým se nehádá, není výbušný ani agresivní, žije v naprostém klidu.

Drží se názoru – dej každému svobodu a budeš sám svobodně žít
Dokáže naslouchat, i pochopit pocity druhých, ale sám se jen tak pro nic nenadchne, svoje emoce nedává najevo. Nesnáší nové věci a jakékoli změny, má rád svůj klid a stabilitu. Pokud se má pro něco rozhodnout, trvá to poněkud déle. Jelikož nedává najevo pocity a lásku, musí se partner jakékoli náklonnosti dožadovat. Nemá starosti, protože je nevyhledává, je zodpovědný a povinnosti si plní řádně. Je mírumilovný člověk, na nic si nestěžuje, budí důvěru a je nestranný, skoro pořád objektivní. Uzavírá se také do svého světa, podobně jako melancholik, ale jeho myšlenky jsou čisté, bez negací.
Nevýhodou je u této povahy zpomalenost, lenivost, neřídí se časem, nikam nespěchá, také čeká na rozhodnutí ostatních, přizpůsobí se, aniž by vyjádřili svůj názor. Nechodí rád do společnosti, na večírky, oslavy a akce, když už musí někam jít, nepatří mezi baviče, spíše jen pozoruje dění z povzdálí. Tráví hodně času o samotě, nežije emocemi a neumí se těšit na nic dopředu.
Flegmatik žije svůj život bez překážek a řeší jen to, co musí.
Blogerka Michaella
Foto: Shutterstock
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account