Tužka HB2 nebo F1? Je sešit 523 s linkami? A co když je dítě levák? Odpovědi nejen na tyto otázky o školních potřebách najdete zde.

Snad každý z nás již alespoň jednou v životě navštívil papírnictví a stál před nekonečným výběrem bez nejmenšího ponětí, na kterém konci začít. Nejpozději při nástupu dítěte do školy se této situaci nevyhnete. Existuje ale pár jednoduchých informací, které vám rozhodování usnadní. Výhodou může být i nákup online, při němž můžete využít i našich nákupních seznamů školních potřeb pro 1. -3. nebo pomůcek pro 4. -5. třídu, které se dají libovolně upravit a v kterých najdete ideální sestavu věcí do školy.

Vhodná tužka na začátek?

Při výběru první psací tužky je důležité dbát především na měkkou a kvalitní tuhu, která by měla zanechávat sytou stopu tak, aby se dítě nenaučilo rýt do stolu. Dále je dobré zvážit, jaká v ruce nejlépe sedí. Do první třídy jsou vhodné silnější trojhranné tužky o průměru okolo 10 mm s nelámavou tuhou, které mohou mít i zářezy pro snadnější úchop. Pro starší školáky i studenty postačí mikrotužka nebo versatilka.

Evropské značení tvrdosti tuh

číslice 1 až 10

písmeno H ( hard – tvrdý) – tvrdá, se světlou stopou

písmeno B (black – černý) – měkká, a s tmavou stopou

písmeno F (firm – pevný) – střední tvrdost

 

Foto: se souhlasem detskyeshop.cz

Moje první pero na psaní

Často již během první třídy dítě přejde na psací pero optimálně se speciálním tvarem podporující správný úchop. Výhodné je zvolit plnící pero, které zajistí, aby dítě do stolu netlačilo. Fajn školní pomůckou pro starší žáky, kteří ovládají správný úchop a příliš netlačí, je gumovací pero, s kterým se obejde bez zmizíku.

Správný úchop tužky

Sešity do školy

Číslo sešitu bývá zejména u mladších školáků diktováno paní učitelkou, co ale přesně znamená? Je to jednoduché: první číslo značí velikost papíru (A4, A5, A6), druhé *10 ukazuje počet stran a třetí přítomnost a velikost linek a čtverečků. Mezi nejčastěji využívané patří 523,440 nebo 544. Vhodné je také zvolit kvalitní nepropisující papír a motiv, se kterým se dítě bude do školy těšit!

Rýsování a výtvarka

Ve škole jsou ale potřeba i jiné školní potřeby, než ty psací. Základem na výtvarku je vybavený dětský kufřík a přehledný kapsář. S tupými pastelkami může pomoci elektrické ořezávátko a na rýsování doporučíme flexibilní pravítko, které se ve školním batohu nerozbije na střepy.

Individuální preference dítěte

Každé dítě je samozřejmě jedinečné a zaslouží si být zohledněno. Některé děti preferují propisky s tenčím hrotem, jiné zase hrot tlustším. Respektování těchto individuálních preferencí pomáhá dítěti cítit se pohodlně a motivuje ho k psaní. Velice důležité je vybírat psací pomůcky s ohledem na leváky. I pera na psaní existují v zrcadlově obrácené formě, ze které školáka nebude bolet ruka.

Psací potřeby pro leváky bývají označeny symbolem

Zdroj: detskyeshop.cz

Foto: se souhlasem detskyeshop.cz a HERLITZ, spol. s r.o.

Tagy:
2 Komentářů
  1. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    Pár let jsem prodávala v Papírnictví, a poznala, co je opravdu kvalitní a vyplatí se více si připlatit. Kdo si koupil levné nekvalitní pomůcky, několikrát do roka musel kupovat nové. Ale měli jsme jak kvalitní, tak i levné, to muselo být.

  2. NelaVávrová 1 rokem ago

    Za nás se dostal seznam a podle toho se muselo do 1 tridy nakupovat.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account