266

Pavla Maříková před mateřskou pracovala v médiích. Po narození dcery hledala něco, aby se mohla i s malou dcerou dostatečně hýbat a pomalé procházky s kočárkem ji iritovaly. A jelikož na trhu nebyla žádná služba, která by jí něco podobného poskytla, sama si ji vymyslela. Tak se zrodil projekt fitMAMI, kterému se dnes věnují maminky po celé republice.
„fitMAMI je sportovní program určený převážně maminkám s malými dětmi, vítáme ale samozřejmě i tatínky nebo bezdětné, kteří fandí sportu a vůbec aktivnímu životnímu stylu. Naší hlavní aktivitou je cvičení s kočárky, které si mohou maminky s námi zacvičit na téměř sto místech v České republice. Kromě toho nabízíme různé semináře, kurzy a školení převážně z oblasti sportu a zdraví a organizujeme sportovní víkendy a dovolené pro celé rodiny. Máme také vlastní kolekce sportovního oblečení pro maminky, ručně šité hračky pro děti a mnoho dalšího,“ popisuje program fitMAMI zakladatelka Pavla Maříková.
Pavla si vždycky přála podnikat, jen prý nepatří mezi lidi, kteří by zbytečně riskovali. „Nikdy bych nešla do podnikání, kde jsou potřeba velké investice, půjčky nebo zadlužení. Raději jsem vyčkala na dobrý nápad a podnikání začala pozvolně, jako přivýdělek k mateřské,“ popisuje své začátky Maříková a dodává: „V roce 2011 jsem se rozhodla fitMAMI rozjet naplno a tak, jak jsem si vždy přála. Začali jsme školit další lektorky z řad především maminek, které pak původní myšlenku pohybu na čerstvém vzduchu ve společnosti dětí šíří dál ve „svých“ lokalitách. Tímto způsobem podporujeme mezi maminkami nejen zdravý pohyb, ale také osobní růst a možnost vyzkoušet si vlastní malé podnikání bez zbytečných rizik a nákladů.“
Program fitMAMI slaví obří úspěch, Pavla Maříková přitom začínala opatrně. „Po narození dcery mi vyšel vstříc můj tehdejší zaměstnavatel a díky tomu jsem nemusela opouštět místo sportovní redaktorky v lifestylovém časopise a pracovala jsem hodně z domova. FitMAMI jsem zpočátku brala hlavně jako koníček a první tři roky fungování jsem brala spíše jako pohrávání si s podnikáním a zkoušením „produktu“, zda bude mít úspěch a bude o něj zájem. A zájem byl a je,“ vypráví s úsměvem.
Pavla Maříková si podnikání pochvaluje, má díky němu čas na rodinu a nikdy se nenudí. Zároveň pracuje i na dalších projektech a má poloviční úvazek v marketingové firmě. „Můj pracovní život je skutečně velmi pestrý. Díky obrovské flexibilitě a velmi pečlivému plánování času mám ale paradoxně mnohem více času na děti, rodinu i sebe, než když bych pracovala jako „klasický zaměstnanec“ od devíti do pěti. Což beru jako obrovskou a pro mne a mé děti největší výhodu,“ popisuje podnikatelka.
Co by poradila těm, kteří stojí na začátku nebo se teprve rozhodují? „Mě osobně celý můj život pomáhá řídit se mottem: Kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod. Nepřemýšlet nad těžkostmi a složitostmi, ale jít do toho s tím, že „to dám“. A nebát se si říct o pomoc či radu. Všichni jsme začínali a bylo by bláhové si říct, že vše půjde vždy, jak po másle. Ale udržet si nadšení a obklopit se dobrými lidmi, kteří nás budou v našich snech a plánech podporovat a radovat se z našich společných úspěchů,“ uzavírá Pavla.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account