Vraťte se zpátky do dětských let. Skákání přes švihadlo je super zábava a navíc cvičení ve vysoké aerobní intenzitě, které vás přiblíží k postavě vašich snů! Své o tom ví řada známých osobností, kteří denně poskakují ve svých domovech nebo venku v přírodě, a tím spalují desítky kalorií. Vše pod značkou: hlavně se při sportu bavit!

Proč byste měla začít skákat přes švihadlo i vy? Toto je 12 důvodů, proč začít:

1. Úsilí, které musíte vyvinout k 10 minutovému skákání přes švihadlo se rovná 3 kilometrům běhu, který musíte zvládnout pod 8 minut. 

2. Skákání přes švihadlo je perfektním způsobem, když se rozhodnete shodit nějaké to kilo navíc. Za jednu hodinu takového tréninku totiž spálíte až 1600 kalorií! 

3. Při skákání vyvíjíte nejen aerobní aktivitu, ale posilujete i svaly celého těla. Zvlášť stimulujete břišní svaly, svaly na nohách a formujete ramena a paže díky tomu, že švihadlem pravidelně otáčíte dokola. 

4. Podle fitness trenérů skákání přes švihadlo zlepšuje koordinaci, výdrž a soustředění. To je prospěšné nejen pokud se rozhodnete zhubnout.

5. Skákání přes švihadlo způsobuje menší otřesy kloubů než třeba běh.

6. Jedinou investicí do tohoto sportu je švihadlo.

7. Nudí vás běh, aerobik, tanec Zumba a všechny jiné aerobní cvičení? Skákání přes švihadlo je skvělou alternativou klasického kardia. 

8. Skákáním přes švihadlo zlepšíte nejen své fyzické, ale i duševní zdraví. Díky skákání totiž uvolníte do svého těla příval endorfinů, což jsou hormony, jež zmírňují depresivní nálady.

9. Skákání přes švihadlo pomáhá zlepšit srdeční frekvenci a krevní tlak. Může vám také pomoci posílit imunitní systém, nastartovat metabolismus a zlepšit vaše zdraví ve velmi krátkém časovém období.

10. Nezáleží na tom, jestli jste začátečník nebo pokročilí sportovec. Skákat přes švihadlo můžete jakkoliv a při pravidelném tréninku svou techniku budete snadno zlepšovat.

11. Díky skákání přes švihadlo zlepšíte svou hustotu kostí a zabráníte tak osteoporóze.

Trénink skákání přes švihadlo:

Začátečník: 

5 – 10 kol, 30 sekund skákání, 30 sekund odpočinek

Středně pokročilý:

5 – 10 opakování, 1 minuta skákání, 30 sekund odpočinek

Pokročilý:

5 – 20 opakování, 30 sekund skákání, 30 sekund odpočinek, 30 sekund skákání s dvojitou otočkou švihadla, 30 sekund odpočinek

Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account