Každé důležité téma je obvykle skloňováno ve všech pádech. Zde doslova, pro názornost, jako ukázka, jak moc je důležité vyjádřit druhému, co k němu cítíme. V případě dětí je to doslova životně důležité.
Která maminka by nevěděla, že její náruč je nejen pro miminko zdroj bezpečí, útěchy a posily křehké dětské duši v komplikovaném vnějším světě?
Ale objímat se s přáteli, sousedy, kolegy nebo snad nedej bože s úplně cizími lidmi? Mnozí z vás si teď řeknou, že na takové objímání, tedy těsný tělesný kontakt, jsou příliš citliví, anebo ne dost citliví. To je naprosto v pořádku, nepraktikujte žádné jako-obejmutí jen proto, že je to zrovna v módě. Nebo součást nějakého kurzu. Obejměte druhého jen tehdy, pokud to skutečně chcete udělat z hloubi duše. Pokud vaše radost, vděk, náklonnost, porozumění je skutečné a spontánní. A pokud druhý vaše obejmutí přijme bez ostychu nebo dokonce nepatřičnosti.
Ne všechny kultury a ne všichni z nás dáváme spontánním gestům přednost, jakkoli energie spontánního obejmutí má vysokou hodnotu a může být za určitých okolností doslova léčivá. Jsou způsoby, kdy obejmout druhého ze srdce a skutečně doopravdy můžete nejen rukama. A vzácná energie se tím neumenšuje, často naopak, protože oči jsou výjimečný zářič. Ano, vaše oči umí skvěle objímat. Ruce nejsou vždy nutné, abyste druhému dali najevo, jak moc ho máte rádi. Východní kultury a zamilovaní o tom ví své.
Na druhou stranu, v blízkém partnerském vztahu by bylo velmi nenormální se neobjímat, jakkoli i v gestech náklonnosti existoval dlouhý vývoj. Ale jsme v uvolněném 21. století a je běžné partnerovi i na veřejnosti dát najevo náklonnost, radost a lásku.
Víte že ze způsobu, jakým vás partner obejme, se dá poznat mnohé?
Láskyplné obejmutí
Oddané obejmutí, kdy jeho ruce jemně hladí vaše záda, nebo takové to krásné, jemné a důvěrné objetí, kdy vás objímá a jednou rukou hladí po vlasech. Tohle obejmutí jasně signalizuje vzájemný hluboký cit a jeho oporu. Je láskyplné, dlouhé a něžné a plné energie proudící oběma směry.
Povzbudivé obejmutí
Čekáte někde ve frontě, třeba na letišti, není vám tam úplně příjemně, jste unavená. Stojí za vámi a obejme vás pro povzbuzení, konejšivě a zároveň mužně. Dává vám tím najevo, že je připraven o vás pečovat i v těžkých časech. Vaše spojení je pevné, tvoříte jedno tělo, jednu duši.
Nedbalé obejmutí
Jistě jste už zažila i jiný druh objetí, poplácání rukou po zádech, nedbalé povrchní gesto, které vlastně žádné obejmutí není, jen výraz jeho netrpělivosti s vámi. Nebo se situací, ve které jste mu naznačila, že si přejete obejmout. Takovéto odbyté obejmutí nic neomlouvá, leda by se vašemu partnerovi přihodilo jaksi mimochodem a náhodou.
Majetnické obejmutí
Je ještě jeden druh objetí, které není výrazem hlubokého vztahu nebo připomenutím vzájemné lásky. Obejme vás, protože vám chce dát najevo svůj majetnický vztah. Jeho gesta jsou příliš silná a neadekvátní. Drží vás při tom za krk nebo jinak dává najevo svou dominanci. 
Vášnivé obejmutí
A pak obejmutí, při kterém je lépe být blízko domova nebo soukromého místa. Obvykle partner ženu, kterou miluje a po které touží, chytí v pase a přitáhne si ji těsně k sobě. Není potřeba tento druh obejmutí blíže specifikovat, jeho energie je nejsnáze rozpoznatelná i pro okolí.
Tolik o partnerských objetích. Ale proč se objímat s přáteli nebo s kolegy?, řeknete si. Kromě toho, že jižní kultury jsou víc objímatelné a severní méně, je kromě zvyklostí v té které krajině asi nejdůležitější to, že obejmutím nebo vlídným očním kontaktem dáváme najevo svou náklonnost, soudržnost, poděkování, radost. A nemusíme ani nic říkat, každý, kdo má srdce na svém místě, porozumí. 
Kromě toho již existují studie doporučující objímání z terapeutického hlediska. Něco na tom bude, ale tělo a duše (a děti) se nedají jen tak oklamat a vědí, že mezi obejmutím doopravdy a obejmutím jako je rozdíl světelných let.
Přesto, kapka ke kapce může naplnit pohár, proto, objímejme se! A mysleme to pokud možno doopravdy.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account