Nejste velkým fanouškem farmaceutických medikamentů, jež zrovna nemají nejlepší pověst? Vyžeňte bacily z těla pomocí křenu, medu nebo tymiánu! Možná vás překvapí, jak úžasné má tahle svatá trojice účinky.
Antibiotika jsou na jednu stranu významným „vynálezem“. Pravdou ale je, že mají i svou temnou stránku. Poslední dobou se stále častěji objevují názory, že jejich časté užívání poškozuje trávicí systém a snižuje přirozenou imunitu, což paradoxně zvyšuje náchylnost k onemocněním. Hodně se mluví také o nežádoucích vedlejších účincích, a to včetně zvracení, průjmů, nevolnosti či nechutenství. Jak vidno, sázet na antibiotika při každé viróze není ten nejlepší nápad. A zvlášť v případě, že se dají nahradit přírodními prostředky! Které konkrétní vás ve štychu nenechají?
Křen. Ten se nezdá
Když se řekne křen, mnohé nejspíš automaticky napadne šťavnatá klobása nebo párky. Kořenová zelenina s typicky ostřejší chutí ale vykazuje antibiotické vlastnosti, díky kterým báječně poslouží při bolestech v krku. K duhu ovšem přijde také v případě rýmy, zahlenění, ucpaných dutin nebo zápalu plic. Nutno ještě podotknout, že chcete-li si křen naordinovat, stačí ho nastrouhat a poté smíchat s citronovou šťávou. Medikament se obvykle užívá třikrát denně.
Med jako chutný prášek
Máte doma sklenici medu? No výborně, to se teď náramně hodí. Nejstarší sladidlo v dějinách je vlivem naprosto jedinečného složení schopné ničit bakterie a posilovat obranyschopnost, což prokázalo již mnoho vědeckých studií. Poklad z úlu je osvědčeným pomocníkem při nachlazení, zatímco disponuje mírně sedativními účinky. Fascinující je také skutečnost, že med podle některých odborníků dokáže zatočit i se stafylokokem, který odolává širokému spektru léků.
Tymián obecný, kamarád nejen do deště
Že tymián se uplatní jen jako ochucovadlo masa, brambor, paštik nebo nádivek? Ale kdeže! Málokdo tuší, že patří na seznam silných antibiotických bylin a v boji s bacily je naprostým přeborníkem. Aromatická „medicína“ vymýtí veškeré parazity ze zažívacího traktu a vydezinfikuje střeva. Doporučuje se při respiračních onemocněních, ale „zaboduje“ také při astmatu a kašli. Tymián je velmi účinný jak v začátcích nemoci, tak i v jejím průběhu.
Foto: Shutterstock

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account