Českou influencerku a beauty youtuberku Týnuš Třešničkovou zná asi každý mladý online nadšenec. Pravidelně na svých sociálních sítích radí dívkám, jak se starat o pleť, přináší jim originální módní typy nebo je bere na své dobrodružné cestovní výpravy. Na jejím Instagramu ji sleduje skoro 500 tisíc lidí a spolu s ní se těší na každou její kosmetickou radu nebo cestovní tip. A Týnuš cestuje opravdu ráda. Před 2 lety odletěla s přítelem do Istanbulu na dovolenou, na kterou se opravdu moc těšila. Bohužel tato cesta se jí stala osudnou. V restauraci, kde seděla, vzplála hořlavina a popálila ji na pětatřiceti procentech těla.

„Myslela jsem si, že si užiji hezký večer v luxusní restauraci. Místo toho se mi ten večer stal osudným a kvůli nesprávné manipulaci jednoho z barmanů vybuchl přímo přede mnou kanystr s hořlavinou. Utrpěla jsem popáleniny 2. a 3. stupně na 35 % těla, hlavně na dekoltu, rukou a také obličeji. Strávila jsem pak 8 měsíců v nemocnici, kde jsem téměř každý den musela snášet bolestivé převazy. Naštěstí jsem byla ve skvělé péči a vše se zahojilo. Kůže se ale při takto rozsáhlém popálení neumí plně obnovit, a tak mám na popálených místech jizvy. Ty jsou pro mě ale památkou toho, jak jsem silná, a že jsem zvládla překonat takto náročnou situaci. Jizvy už jsou mojí součástí a já je beru jako svou výjimečnost, kterou jsem se naučila mít ráda.”

Foto: se souhlasem Gillette Venus

O svou intimní zpověď se podělila v rámci osvětové kampaně se značkou Gillette Venus, kde známé influencerky sdílí své intimní příběhy kůže. Značka Gillette Venus tak upozorňuje, že stojí za každou ženou, bez ohledu na vzhled, tvar těla či pokožku – protože každá žena je krásná taková, jaká je a každá by se měla cítit „ve své kůži“. 

Foto: se souhlasem Gillette Venus

A jak se Týnuš se svým novým vzhledem vyrovnávala?

„Cesta za sebepřijetím pro mě ale nebyla jako lusknutím prstu. Musela jsem pracovat sama se sebou a v hlavě si vše srovnat tak, abych se i já cítila lépe. Byla jsem ale ráda, že jsem konečně doma mezi svými nejbližšími a že je po všem. Pracovala jsem sama se sebou a snažila jsem se se svým novým vzhledem vyrovnat. Chtělo to čas. Postupně jsem se naučila svůj nový vzhled přijmout a dnes ho beru jako vzpomínku na to, co jsem prožila, že jsem to zvládla a jsem tady. Můj vzhled se sice změnil, ale pořád jsem zdravá a mohu si užívat života – změnila se jen estetická stránka. Když se dnes podívám na někoho, kdo s něčím bojuje, vím, že je to uvnitř silný člověk a o to víc na něj nahlížím jinak. Je normální mít dny, kdy se nelíbíme sami sobě, ale člověk by se měl soustředit více na člověka jako celek než jen na estetično,“ popisuje Týna.

Součástí kampaně je i výstava fotografií, která bude trvat až do 9. května v restauraci Nebozízek na pražském Petříně.

Foto: se souhlasem Gillette Venus

Zdroj: Gillette Venus

Tagy:
4 Komentářů
  1. Příběh slečny Týny znám, musela si chudák prožít neskutečnou bolest jak fyzickou, tak psychickou. Je to ohromně silná bytost a klaním se před ní, že dokázala “vstát” a jít hrdě životem dál. Přeji ji do dalšího života už jen a jen to dobré….A je moc dobře, že jde příkladem všem ženám, které se potýkají s nějakým, pro ně třeba velkým handicapem, který ve srovnání s tím, co si musela Týnuš prožít, je ještě “nic”.

  2. Romana Mlynářová 1 rokem ago

    Pěkný článek a silná žena.

  3. Lenka Hudečková 1 rokem ago

    O této ženě jsem prvně slyšela právě díky tomu neštěstí, co se jí stalo. Přeji Týnuš, aby byla v pohodě a fit…a již se jí nic podobného v životě nestalo..

  4. NelaVávrová 1 rokem ago

    Paní neznám, ale má u mě velký obdiv, navíc je přesto opravdu nádherná a silná žena.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account