Přinášíme vám příběh mladé maminky, která se rozhodla zatočit s nadváhou a přitom se nešidit na jídle, mlsat a mít dostatek energie na své dva malé syny.
“Jsem z rodiny, kde vlastně nebyl nikdy nikdo štíhlý. Dala by se použít ta známá fráze: “ Tukové polštáře máme v genech.“ Ale to já jsem nikdy nevyslovila, i když jsem byla oplácaná.” Říká dvaatřicetiletá maminka dvou raubířů z Jižních Čech. A pokračuje ve vyprávění, jak se dostat k vysněné váze.
Když jsem se osamostatnila, začala jsem jíst zdravě a sportovat, rázem jsem se z náctileté obtloustlé holky stala o 15 kilo štíhlejší mladou ženou.Tehdy to šlo celkem snadno. Žila jsem bezstarostný, svobodný život plný přátel a zábavy. Jen práce, fitness a párty.
Potom přišla moje životní láska, následovala dvě těhotenství a moje váha nabyla o 30 kilo. A to už se shazuje hůř. Když měl můj mladší syn druhé narozeniny a moje váha ukazovala 90 kilo, zdravě jsem se naštvala. Řekla si, že takhle to dál nejde! Není na co čekat.
Nebezpečný návyk
Jsem odjakživa dost aktivní typ a jakýkoliv pohyb mě těší, přidala jsem na pohybu. Prakticky nevydržím dlouho na jednom místě a s dětmi a zahradou to ani nejde.Takže v hýbání se problém nebyl. Jediné co se nehnula byla váha. Ať jsem dělala co dělala, pořád jsem si přibližovala k metráku. Pochopila jsem, že základ je strava a s tou jsem si nevědqla rady. Navíc oba moji synové jsou nespavci a posledních 5 let nočního nonstop buzení a konečného vstávání ve 4 hodiny, někdy i dřív, způsobilo, že jsem si vypěstovala návyk na sladké. Prostě bych bez kávy a hromady čokolády nebyla schopná celý den fungovat. Když nebyla čokoláda, tak nějaká buchta, ty jsou u nás pořád, protože moc ráda peču. Ale takhle už to nešlo dál. Potřebovala jsem s jídlem pomoci.
Petru Krajčinovič sleduji už delší dobu. Její úspěchy ve shazování kil jsem jí tiše záviděla. A tak když přišla s tím, že si otevírá svůj online kurz FIT a FRESH, byla jsem mezi prvními, kdo se přihlásil. Začátky nebyly úplně snadné, ale to nebývají nikdy, když to člověk myslí úplně vážně a položí se do toho. Chtělo to jen pevnou vůli a odhodlání a to já tedy rozhodně měla. Navíc Petra je opora jako hrom a drží celou partu žen, které s ní hubnou. Moc mi pomohlo právě vědomí, že na to nejsem sama. Že nejsem jediná, která má zrovna teď hlad a chuť na něco, co v žádných redukčních jídelníčcích nenajdete. Ve skupině je síla a tak i hubnutí jde snáz.
O 20 kilo lehčí a 100 procent veselejší
Jana říká, že, že občas přicházela i sebe lítost typu: “Co z toho mám, když celou noc nespím, přes den se nezastavím a nemůžu si dát ani tu sušenku která by mi dodala energii.“ Ale brzy jsem zjistila, že té energie mám najednou vlastně docela dost a kila začaly mizet. Byla jsem šťastnější a plná sil. Začala jsem své tělo těšit a ono začalo těšit mě. Správná strava v kombinaci s ideálním pohybem na čerstvém vzduchu přinesla to, že po 4 měsících s Petrou jsem o 20 kilo lehčí a o 100 procent veselejší.
Mléčnou čokoládu vystřídala kvalitní hořká a sušené ovoce. Pro rodinu peče dál,ale chuť na sladké přešla a neláká jí. Dodává: “Ale i kdybych si jeden kousek vzala,t ak si z toho nebudu dělat hlavu. Vařím pořád stejně, jen pro sebe si porce upravuji tak, aby to prospělo mému metabolismu. Dá se totiž hubnout, aniž by člověk jedl jen salát, fit a fresh recept od Petry jsou prostě fantastické. Došlo mi, že nad jídlem chce jen malinko přemýšlet a správně si ho poskládat. A jde to i s dětmi, ne že ne, a to mám dva malé kluky. Pokud někdo tvrdí, že nemá ne, vymlouvá se. Když se chce, tak to jde.
Dnes pokračuju v hubnutí dál, přeci jen mám pořád dost co shazovat. Ale už vytahuju ze skříní staré oblečení ze štíhlejšího období a tak nějak se těším z oho, že už z něj nepřetékám. Jen to chce vydržet, to je to nejdůležitější.
Foto: archiv autorky

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account