Základní fakt: podzim je nádherné období roku. Svěží vzduch, nový začátek, děti ve školce nebo ve škole, pečená zelenina… Mám pokračovat? Kromě dýňového latté vám ale prozradím ještě jeden důvod, proč milovat podzimní sezónu: je to totiž ideální čas, abyste nastartovali svůj organismus a zhubli všechny přebytečná kila, která vás trápí. Jen čtěte dál…

Chladnější počasí je skvělé pro venkovní aktivity

Když teplota překračuje třicítky mnoho z nás se vidí spíš na koupališti než na běžecké stezce, kde budeme shazovat kila, jež jsme nabrali přes sezónu dovolených. Podzimní počasí je ale ideální pro venkovní aktivity. Můžete vyběhnout do přírody, vyrazit s kamarádkou na procházku nebo s rodinou na túru. Barevná paleta spadaného listí bude tou nejkrásnější kulisou, kterou budete milovat pozorovat celou dobu cvičení.

Podzimní menu je ideální pro redukci váhy

Podzimní ovoce a zelenina je právě na vrcholu své chuti a vaše „hubnoucí“ menu se tak rozšíří o spoustu nových receptů, které budete milovat. Připravte si špenátové smoothie, dýňovou polévku nebo upečte k oblíbenému masu či rybě pečenou zeleninu. Neuvěřitelně si pochutnáte a navíc zredukuje příjem kalorií, což bylo v letních měsících mnohdy velice těžké.

Přivítejte sezónu „pomalého“ vaření

Už jste zkoušeli vařit v tlakovém hrnci nebo takzvaném papiňáku. Receptů na přípravu zdravých jídel najdete na internetu nepřeberné množství. Navíc si tímto způsobem pohodlně uvaříte jedno až dvě jídla na týden, které budou alfou a omegou vašich zdravých obědů v kanceláři nebo doma. Výhodou vaření z jednoho hrnce je navíc i to, že vše prostě dáte pomalu vařit a věnujete se své rodině (a nebo sama sobě).

Na podzim je snažší nastavit si svou rutinu

Léto není pro mnohé z nás zrovna „strukturovaným“ harmonogramem. Prázdniny většinou trávíme impulzivními výlety, dovolenými, časem na zahrádkách restaurací nebo jako host na svatbách, takže je velice těžké držet se konkrétního hubnoucího plánu. Podzim je ale úplně jiný příběh! Děti jsou ve škole nebo školce, váš život má opět řád a to je přesně ten čas roku, kdy si můžete snadno nastavit svou cvičební rutinu. Hubnutí totiž nikdy nebude úspěšné, pokud se nebude jednat o dlouhotrvající návyk, ať už jde o fyzickou aktivitu nebo plánování jídla.  

Motivujte se probíhajícími závody

Pokud potřebujete ve své cvičební rutině vidět nějaký konkrétní vrchol, přihlaste se na nějaký podzimní závod. V harmonogramu většiny měst najdete vše od maratonů, půlmaratonu, běhu na 10 km nebo rodinných běhů. Budete tak mít motivaci pro pravidelný trénink a jasný cíl, kterého chcete dosáhnout. A ten pocit poté, co budete držet v ruce medaily!!! Nejvíc uspokojivý na světě! 

Užijte si období, kdy jsou fitness centra prázdnější

Nebaví vás běhat v přírodě? Nevadí! Domluvte si pár lekcí tréninku ve vaší místní posilovně nebo fitness centru a užijte si období, kdy narozdíl od ledna nepraská ve švech. Pokud tedy váháte a pohledy okolních spolucvičenců vám nedělají dobře, toto je ideální období, kdy se i introverti mohou cítit na veřejných sportovištích příjemně. A jakmile získáte pocit jistoty, plnější sály vás nebudou nijak děsit.  

Vybudejte si náskok

Říkejme tomu: preventivní úder. Nebudeme si nic nalhávat, ale vánoční sezónu tu bude jako mávnutím kouzelného proutku a vy na ni budete skvěle připraveni. Naprosto vás tak nerozhodí oblíbené cukroví ani sváteční oběd vaší maminky. Navíc za pár posledních měsíců, co jste si zvykla dodržovat zdravé návyky, bude pro vás také mnohem snažší odolat a nebo si užít sváteční tabuli s mírou. A na nový rok už vaše předsevzetí „chci zhubnout“ budete moci vyměnit za něco úplně jiného! Není to úžasná představa? 

Foto: Shutterstock

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account