Bylo jedním z vašich novoročních předsevzetí to, že začnete pracovat na své vysněné postavě? Koupili jste si členství v posilovně a slibujete si, že půjdete minimálně každé ráno? A pak si místo kávy objednáte proteinové smoothie? Víc než kdo jiný vám fandíme! Z vlastní zkušenosti ale víme, že realita je mnohdy v průběhu února úplně jiná než začátkem roku a klást na sebe přemrštěné nároky vede jen k jedinému: zklamání, frustraci a objednání si velkého karamelového latté s dvojitou šlehačkou. Zkuste na to jít letos chytřeji, dejte si za cíl 30 minut cvičení denně a začněte cvičit doma z pohodlí vašeho obývacího pokoje. To je doba, kterou všichni ve svých nabitých programech najdeme a díky tomu, že nebudete muset dojíždět do fitness centra ušetříte času ještě mnohem více. A bonus navíc? Neutratíte ani korunu.

Jak začít? Pusťte si YouTube, vytáhněte oblíbenou podložku na cvičení a obujte si sportovní boty. Nic víc kromě motivace a vytrvalosti potřebovat nebudete. Vybrali jsme pro vás nejpopulárnější YouTube kanály na cvičení, které vás snadno přiblíží k vaší vysněné postavě. 

6 tipů na nejlepší cvičení doma zdarma podle YouTube: 

Pamela Reif

Populární německá trenérka je královnou domácího fitness a na svém YouTube kanále nabízí desítky krátkých videí, které vám zpevní svaly a rozproudí endorfiny v krvi. Důkazem toho, že její cvičení je opravdu účinné (a také hodně zábavné) je jejích 9 miliónů odběratelů a i to, že ji magazín Forbes zařadil do výběru 30 pod 30. Díky jejím videům si snadno můžete sestavit vlastní cvičební plán a nebo použít ty, které ve své aplikaci pravidelně připravuje pro své fanoušky sama Pamela. Úrovně náročnosti jsou od začátečníků přes mírně pokročilé až po pokročilé a vybírat je opravdu z čeho! Pamela sice mluví plynule anglicky, ale znalost cizího jazyka v tomto případě není vůbec nutná. 

Move with Nicole

Certifikovaná instruktorka pilates a jógy tvoří svůj obsah ze slunného Queenslandu v Austrálii. Jako bývalá tanečnice a gymnastka vždycky měla vášeň pro pohyb a tak ji začala sdílet na svém YouTube kanálu, kde brzy získala více jak 1,9 následovatelů. Jógu i pilates s Nicole si opravdu užijete a z nespočtu videí si můžete vybrat ty relaxační, protahovací, ale i dynamické. Bonusem navíc je pak sledování krásného prostředí, ve kterém Nicole cvičí.

Daurpower

Pokud vás baví móda, pak německou fashion blogerku Carolinu Daur určitě znáte. Je to už pár let, co na svém YouTube kanálu zveřejnila i sérii krátkých cvičení, které jsou (poznámka redakce: z vlastní zkušenosti) naprosto skvělé! Můžete je podle potřeby času a obtížnosti cvičit jednotlivě a nebo je nakombinovat dohromady. Carolina zároveň pod značkou Daurpower vydala i eBook s plánem na 3 měsíce, díky kterému také budete moci cvičit z pohodlí domova a nechat se vést její vlastní zkušeností a výsledky. 

The Fitness Marshall

Od vytvoření kanálu v roce 2014 Caleb Marshall poskytuje stálý proud zábavných a uživatelsky jednoduchých tanečních videí, které jsou ideální pro rychlé cardio cvičení. Ve videích vystupují tanečníci všech úrovní a jsou ideální pro ty, které pochybují o svých tanečních schopnostech a odmítají je prezentovat na veřejných lekcích. Nemusíte mít obavu, že vaše taneční dovednosti nejsou dost dobré, protože nakažlivé rytmy hudby spolu s jednoduchými informacemi vás celou lekcí snadno provedou. 

Tone It Up

Když nejlepší kamarádky a trenérky Karen Dawn a Katrina Scott vytvořili Tone It Up, nemohly předvídat, jak velký úspěch jejich spojení bude mít. Dneska je jejich YouTube kanál vyhledávanou záležitostí u všech, kteří chtějí díky domácímu režimu cvičení zhubnout, zvýraznit svaly nebo zlepšit fyzičku. O krok dál se můžete posunout i tím, že se s komunitou TIU spojíte i na sociální síti Instagram a budete následovat jejich pravidelné výzvy. Aktuálně například probíhá Bikiny Challenge.

MadFit

Maddie Lymburner je kanadská fitness blogerka, která začala nejprve na svém YouTube kanálu zveřejňovat vlogy o jídle a svých oblíbených veganských receptech. Poté pokračovala právě s videi o cvičení, ve kterých kombinuje cardio, tanec (včetně stepu nebo jazzu), jógu i pilates. Dnes ji sleduje 7,5 miliónů odběratelů, kterým denně pomáhá v motivaci, vytrvalosti i dosažení svých cílů.

Foto: Shutterstock

Zdroj: YouTube, Wikipedia Commons

Autorka: Lucie Janotová

Tagy:
11 Komentářů
 1. Tereza Příhodová 1 rokem ago

  Tak to mockrát díky za tipy! Se hodí. 🙂 Jak se teď venku udělalo trochu hezky, tak zkouším chodit běhat a je to teda náročné, ale celkem to jde. Zatím mě to hodně baví. Tomu pocitu, když se člověk vrátí domů se prostě nic nevyrovná. Před pár dny jsem si právě kvůli mé nové závislosti koupila i takový ten fitness náramek od Xiaomi. Super věc, jen si na něj musim sehnat alespoň nějakou ochrannou folii nebo něco takového, aby se mi hned nepoškrábal displej. Dívala jsem se ale, že to mají třeba tady – https://www.mibandshop.cz/ochranne-folie-a-skla-pro-mi-band-7/ za pár korun

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Já si cvičím podle sebe, ano, chce to více disciplíny, ale cítím se v tom lépe než podle videa…

 3. Tak toto je pro mladší a hlavně zdravé cvičenky….

 4. Kristýna Štírová 1 rokem ago

  Zrovna poslouchám našeho mladého, který evidentně četl váš článek, ale nějak špatně si to vyložil. Na webu https://www.topmuzika.cz/magazin/jak-vybrat-bubenicke-palicky/ zjistil, jak vybrat bubenické paličky a tak si objednal nové. A teď už druhý den poměrně agresivně řeže do bicích nástrojů. No, bránit mu v tom samozřejmě nebudu, ráda ho v tomhle podpořím. Ale asi to bude chtít kvalitní špunty do uší. 🙂

 5. KláraOdehnalová 1 rokem ago

  Super tipy, zaujala mě Madfi, hledala jsem něco v kombinaci s tancem. 🙂

 6. VěraTománková 1 rokem ago

  Děkuji za tipy, zkouším Move with Nicole, která teda cvičí pilates, jogu jsem tam nenasla

 7. Tamara Schovancova 1 rokem ago

  nejlepší je Ladylab

 8. Romana Mlynářová 1 rokem ago

  Je z čeho vybírat.

 9. MartinaBěhalová 1 rokem ago

  Přesně to jsem potřebovala, získat názor. Určitě si vyberu.

 10. PetraVelíková 1 rokem ago

  Já doporučuju české Fitfab, je to super!

 11. SIPEJI 1 rokem ago

  Moc děkuji, To je něco přesně pro mě a začnu ještě dnes.

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account