Slýcháme to stále dokonala: vše, co potřebujeme, abychom se cítili skvěle, je zdravá mysl a tělo. Cvičení se proto pro mnoho z nás stalo nedílnou součástí našeho životního stylu. Naneštěstí mnoho žen si podle sportovních trenérů a trenérek myslí, že stačí jednoduše chodit do posilovny a díky pravidelnému cvičení se výsledky dostaví doslova na počkání. Bohužel realita je taková, že v tělocvičnách tráví řadu hodin a stále nedosahují žádaných výsledků. Pokud jste mezi těmi, kteří ze sebe vydávají to nejlepší, ale nevidíte žádné očekávané výsledky, je čas zamyslet se nad tím, zda není chyba ve způsobu, jakým to děláte. Proto jsme sepsali nejčastější chyby, které ženy dělají v posilovně a hlavně máme řešení, jak se jim vyhnout.
6 nejčastějších chyb, které ženy dělají v posilovně
1. Nevyvážené cvičení
Nejčastější chybou, kterou ženy dělají v posilovnách je to, že se zaměřují na určitou část těla. To má za následek, že se tato část zapojuje, ale ostatní nepracují. Pokud takto budete pokračovat delší dobu, může to vést k nerovnoměrným výsledkům a také ke zranění. Daleko lepší je proto sestavit si za pomoci odborníků fitness plán a střídat všechny partie rovnoměrně a vyváženě.
2. Špatná technika
Mnoho žen chodí do posilovny za jediným účelem – tedy shodit nějaké to kilo a vypracovat svaly. Proto se většinou soustředí na délku cvičení, spálené kalorie a mnoho dalšího, ale ignorují způsob, jakým cvičení provádějí. A přitom to, jak dané cviky děláte, je polovina úspěchu a snadno se může stát, že přestože budete tvrdě makat, výsledky se nedostaví. Poloha hlavy, správné držení těla, optimální závaží – to všechno hraje při tréninku svou roli.
3. Vynechávání protahování
To, co stojí mezi vámi a perfektně vyrýsovanými svaly, je pravidelné protahování neboli stretching. Právě to je alfou a omegou vašeho úspěchu. Několik minut na podložce a správně prováděné protahovací cviky vám pomohou dosáhnout dlouhých a štíhlých svalů, po kterých jste vždy toužili.
4. Nevhodné nastavení strojů
Je dobře známo, že žádní dva lidé nemají stejný typ těla, a proto se také liší naše schopnost, jak dokážeme určité věci provádět. Nevyplácí se proto obcházet stroje v posilovně a neupravit si své závaží, tak aby to vyhovovalo právě vám. V každé posilovně je k dispozici trenér nebo trenérka, která vám jistě poradí, jaká je vaše optimální míra zátěže.
5. Nesoustředěnost
Dnešní doba nám nabízí tolik možností rozptýlení a posilovna není výjimkou. Na běžícím páse můžete sledovat televizi, ve sluchátkách poslouchat podcasty a nebo na baru v posilovně prohodit pár slov s kamarádkou. Není na tom nic špatného, pokud vás tyto věci nebudou odvádět od vašich cílů.
6. Nerealistické cíle
Mínus 20 kilo za týden, vyrýsované břicho, menší lýtka. Je skvělé dávat si předsevzetí, která vás přivedou k vaší vytoužené postavě. Je ale nesmírně důležité dávat si taková, která jsou realistická. Spíše než mít přehnaná očekávání, daleko lépe funguje dávat si malé cíle a postupovat v plánu malými kroky kupředu.
Foto: Shutterstock
Zdroj: Wikipedia Commons
Autorka: Lucie Janotová
Jsem věčný začátečník
Musím zase začít chodit do posilovny, to máte recht. Na zahradě nám totiž byl nainstalován systém https://www.zavlazovaci-systemy.net/eshop/ zavlažování a od té doby se mnohem méně vydávám ze své energie. Proto budu muset chodit na nějaké to kardio, takhle to dál totiž nejde..
Zajimavy clanek, ted se mne to bohuzel netyka a radeji cvicim jen jogu, abych si prave neublizila necim co neumim….
a proto do posilovny nechodím, v životě jsem nebyla 🙂 🙂 🙂
Zajímavý článek.