Čeká vás stěhování a hledáte informace ohledně cen bydlení i tipy na stylizaci interiéru? Řádně se připravte ještě předtím, než to všechno vypukne. Takový moodboard a čistka skříní vám ledacos usnadní. Nahlížejte na proces stěhování jako na rozloučení se se starým bydlením a zpříjemněte si jej, jak nejvíc to jde.

Pracujte chytře, ne tvrdě

Řešení nového bydlení může být velmi stresující, čekají vás nejen extra výdaje spojené s kaucí, případně provizí realitní kanceláři, ale také nekonečné balení do krabic a následné vybalování. A proto je dobré si prací usnadnit, kdekoliv to je jen možné. Pro přehled o aktuálních cenách nájmů využijte přehledné cenové mapy nájemného a před balením si nejprve vyčleňte čas na třídění věcí – plno z nich totiž určitě už léta nepoužíváte a stěhování může být skvělou příležitostí k přiblížení se minimalistickému stylu života.

Co dělat před stěhováním, abyste si jej usnadnili?

Pamatujte, že stěhování je nejen o fyzickém přesunu věcí, ale také o přechodu do nového životního období. I proto je důležité udělat si tento proces co nejpříjemnější.

  1. Plánování je klíčové

Začněte plánovat co nejdříve. Seznamte se s termíny a logistikou stěhování. Vytvořte si plán úkolů s konkrétními daty, abyste předešli zbytečnému shonu na poslední chvíli. Pokud je to možné, navštivte nový domov a ujistěte se, že je vše připraveno pro váš příchod.

  1. Minimalizujte svůj majetek

Před stěhováním je ideální doba na to, abyste prošli svůj majetek a zbavili se věcí, které už nepotřebujete. Udělejte si moodboard, který nastíní, jak by měl váš nový domov vypadat. Následně prodejte, darujte nebo recyklujte vše, co už si do nového domova brát nechcete. Přeměňte balení v zábavnou aktivitu – pusťte si oblíbenou hudbu nebo audioknihu, zkoušejte si staré oblečení, na které jste dávno zapomněli, a postupně balte.

  1. Organizace je nezbytná

Následné vybalování vám usnadní označené krabice. Ideálně je nadepište podle místností a druhu obsahu a sepište si také seznam krabic, díky kterému na nic nezapomenete.

  1. Zajistěte profesionální stěhovací služby

Investice do profesionálních stěhovacích služeb vám ušetří čas a námahu. Vyhledejte si spolehlivou stěhovací firmu s dobrými referencemi. Stěhování je náročné, tak si jej co nejvíce usnadněte. Dopřejte si dostatek odpočinku, hydrataci a vyváženou stravu. Zahrňte do svého plánu i čas na relaxaci.

  1. Rozloučení se starým domovem

Vyhraďte si chvíli na to, abyste se definitivně rozloučili se svým starým domovem. Může to být malý rituál nebo poslední večeře ve velkém stylu. Uzavření jedné kapitoly vám dovolí těšit se na nové zážitky, které si vytvoříte ve svém novém bydlení.

Veronika Decsy
Copywriter
Copywriterka s přesahem do SEO, která se psaním živí od roku 2017. Dokáže se vcítit do potřeb klienta a tvoří věcné a poutavé texty. Některé z nich můžete najít například na portálu produktvdetailu.cz.

 

Foto: Freepik.com

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account