ODPUŠTĚNÍ…to slovo v sobě nese svobodu, volnost, radost a vnitřní klid. Mnoho lidí neumí odpouštět a někteří z nich bohužel ani nechtějí. Možná mají pocit, že odpustit znamená schválit to, co jim ten druhý provedl. Tak to ale rozhodně není. Odpuštění není schválení zla a negativity. Je to cesta lásky, osvobozuje nás od minulosti a rozsvěcuje světlo naděje na naší cestě do budoucna. Síla lásky a odpuštění dokáže dělat zázraky.
Nic v životě se neděje beze smyslu, vše má nějaký důvod. Bohužel, my lidé jsme často velice krátkozrací a vnímáme mnoho věcí jen z jednoho jediného úhlu pohledu. A co je ještě horší, mnozí jsou přesvědčeni o tom, že jejich úhel pohledu je jediný správný nebo, že jiný vůbec nemůže existovat. Odpustit není slabost, není to schválení špatných věcí, které nám někdo provedl. Opravdu radikální, vnitřní odpuštění je možné až po opravdovém pochopení celé situace. Člověk se musí chtít vzdát role oběti, najít v sobě svou vnitřní lásku a sílu a mít otevřené srdce.
 
Kniha Radikální odpuštění od Colina C. Tippinga, dokáže změnit lidem život. Vede je po cestě poznání, pomůže jim pochopit různé situace v jejich životě či jednání a chování lidí kolem. Nabídne jiný úhel pohledu, doslova člověku otevře oči a tím mu umožní odpustit.Obsahuje nejen teorii, ale zároveň praktické rady a jednoduché formuláře, které vás navedou správným směrem. Knihou se navíc vine pravdivý příběh Colinovi sestry Jill, které radikální odpuštění pomohlo nalézt správnou cestu, učinit správné rozhodnutí a zachránit svoje manželství.
Pokud řešíte nějaký konflikt, mohu tuto knihu jen doporučit. Je až neuvěřitelné, jak rychle působí, pokud chcete odpuštění opravdu dosáhnout.
 
“Kdo nenávidí, žije ve tmě a neví, kam jde, protože jeho oči pro samou tmu nevidí…” (srov. Bible 1Jan 2,11)
S hněvem, záští, zlobou, pocity viny, méněcennosti, smutku či lítosti se špatně žije. Tyto pocity otravují člověka zevnitř, uzavírají jeho srdce a nedovolí mu prožívat opravdové štěstí či lásku. Všechny tyto pocity si neseme v sobě dál, jsou uloženy hluboko v našem podvědomí a každá další emocionální bolest je znovu a znovu vytahuje na povrch. Táhneme se s nimi životem a nabalují se další a další. Není divu, že nám dochází energie, že jsme stále unavení, mrzutí a časem začneme být i nemocní. Člověk, který nám kdysi ublížil, už v našem životě nemusí ani být, ale bez odpuštění ho táhneme stále sebou. Nemůžeme uzavřít minulost a jít dál. Člověk začne být po čase zahořklý, nepříjemný, zlý.
 
Odpuštění léčí nás samotné i jakékoli mezilidské vztahy. Prosvětluje naši cestu životem, dělá ho lehčím, šťastnějším a lásky plnějším.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account