Energie a symbolika zvířat provází lidstvo v celé jeho historii. Nejvíce ji mají do hloubky propracovanou indiáni, a právě z této znalosti vychází Medicinské karty, kterých se vůbec nemusíte bát. Jejich moudrost je srozumitelná, jasně daná v příbězích a podobenstvích.
Vlastnosti, jež jsou v každém z nás…*heart**heart*
… vystupují na povrch v různých situacích různě. A právě to Medicinské karty dokáží přesně určitě a přinést nám úlevu, poučení a možná i směr. Přináší léčivou energii. Nejsou to ale vůbec těžké karty, naopak – velmi poetické. Jejich pochopení je čtivé, jednoduché, logické a s každým dalším zvířetem jako bych tušila, co bude následovat, jaká bude ta skrytá moudrost dalších stran této knihy.
Ono to nakonec není vůbec skryté nebo magické. Je to jednoduché, všechnu tu svou moudrost nám zvířata ukazují ve svém chování, ve svém vzhledu, vyzařování, ve stylu života, ve svých charakteristických vlastnostech. Stačí se jen pozorně dívat a nezapomínat.
A když se tyto karty rozpovídají rozložené do výkladu, je to symfonie informací, pocitů, vjemů a souvislostí. Příležitosti, kdy budete po těchto kartách sahat, mohou být různé – většinou to jsou ale chvíle, kdy se potřebujete dostat do hloubky řešené záležitosti. Kdy chcete proniknout k samotnému kořenu problému, kdy se odpovědi nebojíte. Protože někdy vás třeba jemná karta Srnky postaví čelem k démonovi vlastní duše a budete se mu muset podívat do očí. Jindy dostanete vyčiněno, že z vašeho života zmizel nadhled, zmizela vám ze života energie bojovníka, že jste porušili slib a někomu ublížili… Karty si neberou servítky a jejich významy jsou košaté, takže si v nich každý přečte pár informací, které ho zasáhnou.
Chceme-li pochopit koncepci magické síly (mediciny) tak, jak ji nacházíme u severoamerických indiánů, musíme nejdříve pojem medicína blíže definovat. Vztahuje se čemukoliv, co zlepšuje vzájemné spojení Velkého Tajemství s veškerým životem. Zahrnuje léčení těla, mysli a ducha. Tato „medicína“ představuje rovněž cokoli, co přináší osobní sílu, zdatnost a pochopení.
Jednoduše řečeno, každé zvíře má své vlastnosti, svou symboliku, kterou najdeme v jeho vlastnostech, vzhledu, stylu života nebo v jeho typických zvyklostech. Často se díváme také na to, jak každé zvíře řeší problémy, ohrožení života, jak používá svou vlastní moudrost.
A otázky?  Můžete se ptát jakkoliv… Třeba na to, jak co nejlépe přistoupit třeba k partnerské krizi? Co vnést do vztahu nyní?
Vyjít vám může třeba:
Ještěrka
Ještěrko – chceš se mnou snít? Cestovat po hvězdách? Za hranice času a prostoru, kde žijí vzdálené vize?
Medicina ještěrky je stinná stránka reality, kde se odvíjejí naše sny dávno před tím, než se rozhodnete jim dát fyzický projev. Kdyby chtěla, mohla si ještěrka vytvořit situaci, ve které by ji had snědl… Ještěrka je medicínou těch, kteří sní. Snící, ať již vás vidí v kouři dýmky nebo ve snu, vám vždy mohou pomoci spatřit stín. Stínem mohou být vaše strachy, naděje nebo právě to, čemu odoláváte, ale i to, co vás stále následuje a pohybuje se kolem vás jako poslušný pes.
Ještěrka vám možná říká, abyste věnovali pozornost svým snům a jejich symbolům. Udělejte si deník pro sny a zapisujte si vše, o čem se vám bude zdát. Rozhodně věnujte pozornost každému jednotlivému symbolu nebo opakujícím se vzorcům…“
Takže jak si nejlépe pomoct a prospět třeba tomu vztahu v krizi? Tyto šamanské karty našeptávají, že byste si mohli všímat více svých snů, ptát se snů, vnímat symboly a třeba i náhody kolem sebe. Odpovědi mohou přicházet ve snech…
O autorech:
David Carson: je spisovatel, který vyrostl v Oklahomně. Jeho předkové pocházeli z kmene Choctaw. Přednášel po celém světě. Nyní žije v Santa Fe, v Novém Mexiku.
Jamie Sams: je umělkyně a spisovatelka. Kořeny má v kmenech Čeroki a Seneca a ve Francii. Je autorkou několika knih a vykládacích karet.
Angela Wernecke: je ilustrátorkou a grafičkou, jejíž díla se objevila v četných pracích, které  nějakým způsobem slouží léčení Země. Jejím úmyslem je spojit bytosti jiné než lidské úrovně, patřící do posvátné podstaty, s kolektivním vědomím lidí a vzbudit v divácích respekt a soucit s veškerým životem. Angela žije na severu Nového Mexika, kde prohlubuje svůj vztah k místu, účelu a příštímu duchovnímu přechodu.
Vydalo nakladatelství Synergie Publishing SE, 2017, www.synergiepublishing.com*heart*

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account