Kurzy podnikání pro maminky na mateřské

Na mateřské  dovolené se spousta maminek rozhodne pro založení vlastního podnikáni. Poněvadž k těmto maminkám patřím, vím o čem mluvím. S našimi drobečky, a s tím jak se jim věnujeme, nás najednou napadá spousta tvořivých nápadů a mnohé jsou s postupem času velmi úspěšné.

Já sama jako maminka na mateřské dovolené jsem absolvovala kurz podnikání, jež zdarma poskytovala organizace GLE (www.gle.cz). Tento projekt již skončil, ale stále funguje kariérové poradenství, které lze zdarma využít. Takových programů, jak maminky na mateřské dovolené naučit základům podnikáni, je více, a tyto kurzy, financované z fondů EU jsou skvělou příležitostí, jak se naučit rozjet svůj vlastní byznys.

Pak ale přijde moment, kdy potřebujeme čas. Čas na vytvořeni podnikatelského plánu, čas na tvorbu webových stránek, čas sestavit si finanční plán, a čas promyslet si reklamu a způsob získávání klientů. A i když jsou naši drobečci těmi nejhodnějšími, přece jen je na tyto činnosti potřeba stoprocentního soustředění. A co teď s tím? V poslední době se hodně rozvíjí coworkingová centra (sdílené kanceláře), kam mohou podnikatelé přijít, pronajmout si kancelář či pracovní místo a pracovat s pocitem, že mají kolem sebe ten správný pracovní mumraj. Práce v coworkingových centrech pomáhá podnikateli plánovat si pracovní čas, který při práci doma splývá s časem soukromým, a to může mít negativní vliv na osobní život a koneckonců i na podnikání.

Ale co maminky, které chtějí přijít do coworkingového centra a nemají hlídání drobečků?
V Praze a dalších městech existuje již více coworkingových center spojených s nabídkou hlídání dětí. Tyto služby jsou však placené a zpočátku podnikání mohou být výdajem, který je pro nás finančně zátěžový.

Pro tyto maminky mám tip na coworkingové centrum na Praze 5, které zajišťuje hlídání dětí, a to díky projektu financovanému opět z fondů EU. Toto centrum se jmenuje Kamarád Chameleon. Nabízí sdílenou kancelář společně s miniškolkou, a to vše zdarma. Stačí jen vyplnit registrační formulář. Stránky, kde se do tohoto centra můžete přihlásit jsou www.kamaradchameleon.cz

Ale pozor projekt zdarma potrvá jen do konce kalendářního roku, tak všechny podnikavé maminky využijte ještě tento čas a ušetřete si náklady v začátku podnikání. 

Hezký adventní čas.
Vaše Eva

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account