Rodičovství má za úkol chránit děti před poškozením, chránit a podporovat jejich zdravý tělesný a duševní vývoj, kontrolovat a vymezit hranice, které zajišťují bezpečí dětí i jejich okolí a také zajištění rozvoje talentu u dětí.
Rodičovství není vrozené, lidé se mu musí učit. Když je rodičovství nějakým způsobem narušené, je to jedna z hlavních příčin tělesných, psychiatrických, psychologických a sociálních onemocnění a poruch dětí, závislostí na nikotinu, alkoholu, drogách nebo patologické hráčství i delikvence u dospívajících.
Jak však dosáhnout toho, aby život v rodině se stal klidným, uspokojivým a obohacujícím pro všechny její členy? Návody, jak na to jsou například obsaženy v bibli. Také neustále vychází mnoho knih, v nichž nám odborníci předkládají návody, jak a co pro to můžeme udělat.
Důležité je, aby se lidé pokud možno zřekli sobectví, pěstovali mezi sebou vzájemnou úctu, lásku, toleranci, ohleduplnost a empatii. Naučili se dobrému sebeovládání, omezili sklony k manipulaci, našli v sobě určitou schopnost obětování se pro druhého, potlačili negativní emoce, jako je vznětlivost, zloba, závist, nenávist. Pěstovali v sobě pozitivní myšlení a lásku.
Přečtěte si další články: http://xn--proeny-5pb.eu/

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account