Wanda Vorlová a její JEDENÁCTINA pro každého

Zdravím všechny příznivce psaného slova. Co pro Vás chystám v letošním druhém měsíci?
Opět tři témata, vualá:
 
PRVNÍ TÉMA =
Lednem nám započala další plesová sezóna a tak se s Vámi podělím o osmero, které je vhodné dodržovat ať jste: jakéhokoli postavení, konzistence, věku a dokonce v jakémkoli rozpoložení.
I o své kreace se s Vámi pro inspiraci podělím.
Bály jsou události, které se vždy konají v krásných prostorách, jenž zažilo již mnoho generací a tanečníků… Kdyby stěny mohly vyprávět, to by bylo příběhů…
 
Patero pro ženu –
1/ Oděv:
vždy na sebe dlouhou večerní róbu, v které se muži mohou kochat Vašimi dekolty a dokonce i celé ruce – pokud chcete – můžete ukázat, klidně u záda, nikoli však nožky = ty schovejte opět na teplejší dny. Je však doba pokroku a sem tam mají dámy róby, které mají rozparky, tam tedy lehce očka přimhouřím a vykoukne li – sem tam při tanci či focení – kotníček, pokusím se to přežít a nepovažovat za faux pas. Ale ciíleně nožky ukazovat není vhodné.
Šaty, které odhalují dokonce celé lýtko, ba nedej bože i kolínka, jsou pro tyto události naprosto NEVHODNÉ. Nechejte je na koktejly, párty a ideálně i každodenní aktivity, domácí vaření, neboť nejen váš muž, to ocení a jeho oku to zalichotí. Poté věřte, že i on bude větším gentlemanem, když se z Vás opět stane dáma.
2/ Psaníčko:
vždy takové, které se dá nosit v ruce. Na tvaru nezáleží. Může mít i ozdobný, ale jemný řetízek, ať si jej  – v případě nutnosti – můžete dát přes rameno nebo zavěsit na předloktí, ale není to důležité. Jedná se o drobné pouzdro, kam schováte nejnutnější: kapesníček, finance (kovové na šatnu, bankovky na charitu či tombolu, taxi), vizitky, doklad totožnosti + párátko, parfém a zkrášlovadla (používat pouze na toaletách).
A POZOR: největším nešvarem je, že si berete klasické kabelky a ještě k tomu je pokládáte na stůl! Vždy ponechat na klíně či židli.
Co se mně osobně týká, již třetím rokem “jedu” ve svém modu, kdy (pokud se mi hodí) beru si místo psaníčka zavírací, plastové pouzdro od videokazety s tématickým “filmem na obalu”. Ano, čtete správně. Je to pro mnohé možná úlet, ale vejde se mi tam (na rozdíl od krásných psaníček, do kterých se bohužel nevejde chytrý telefon) i vše ostatní a potřebné. A bonusem navíc je, že pokud Vás někdo polije, nic se nestane 🙂 Mám jich asi patnác a různě je kombinuji k oděvům. Pro letošní první ples, který jsem absolvovala, jsem zvolila obal od VHS kazety s názvem – “BÁJEČNÁ ANGELIKA”. Nejen, že jsem se cítila stejně v těch krásných lahvově zelených šatech, navíc odlesky na pouzdře ladí s páskem. Jsem zvědavá, kdo další se najde a půjde s tímto odvážným kouskem do společnosti. Klidně mi pošlete foto 🙂
3/ Obuv:
Krom pantoflíčků, které nejsou připevněné k noze je povoleno skoro vše. Jestli budou mít špičku otevřenou nebo uzavřenou, budou to lodičky nebo střevíčky, toť záleží spíše na volbě daného modelu, ať Vám to ladí a je Vám v nich – v rámci – možností i pohodlně. Budete přeci celý večer tančit a sem tam i postávat s mužem u baru 😎
4/ Doplňky:
Punčochy a punčocháče nejsou potřeba, byť si to ještě mnoho dam myslí. Nikdy ne hodinky, toť záležitost max. pro pány, vy si naopak vemte, co se šperků týká: naušnice, náhrdelník (pouze hodí li se do střihu šatů) – např. křížky a památky po maminkách/babičkách výjímečně sundejte, prsten (jeden), náramky (pouze hodící se k outfitu). Ozdoby do vlasů drobné a ladící s celkem. Mohou být i rukavice, které však mají zakrývat celé předloktí.
5/ Vizáž a tělo:
Vlasy vždy upravené tak, aby se nemohly dostat do jídla, pití a nepřekážely u tance. Tedy ideálně stažené do nějakého účesu. Určitě není vhodné je nechat zcela volně rozpuštěné a pokud to nutně potřebujete, tak nalakované tak, aby se “nevhodně” nehýbaly a nedostaly se, kam nemají. Uvědomte si, že to je svým způsobem “ŠKROBENÁ” akce, tedy rozevlátost ala Viktorka u splavu opravdu není to pravé ořechové, i když Vám to sluší.
 
Chybí li Vám něco zajímavého i na sebe, neváhejte se na mě obrátit. Bude mi ctí, ať jste za dámu a záříte (min. jako  – dle Vašich like-ů a poznámek – já na hlavních fotografiích co mám na FB).
 
Trio pro muže –
1/ Oděv:
vždy perfektně padnoucí oblek, ideálně smoking, popřípadě žaket ba dokonce frak (záleží na typu plesu a daném dress codu). Nejčastěji bývá požadovaná varianta tzv. “black tie” což znamená smoking, košile zapnutá u krku, motýlek. Sako smí být “otevřené” jen při sezení u stolu, po zvednutí se – vždy zapnout.
2/ Obuv:
lakované, šněrovací, nízké, společenské boty. Mohou být i matné, ale koupíte jedny a máte je na min.půlku života, tak proč šetřit na tomto nesprávném místě 🙂 A když už matné, tak perfektně vypulírované, je to – krom hodinek a dámy po boku – vaše jediná vizitka, pánové.
3/ Doplňky:
vždy vyšši ponožky, aby při sedu nebyla vidět holá kůže. Hodinky jsou naopak vítané, ale být nemusí,  nikdy však sportovní, pouze elegantní a ideálně s koženým páskem. Pásek do kalhot pouze do barvy bot, pokud nemáte pás a nebo šle, někteří znají pod názvem – kšandy. Kapesníček do klopy je příjemný bonus, pokud máte pás, je skoro až povinný. Manžetové knoflíčky – umožňuje-li košile.
A při focení nikdy nedávejte ruku do kapsy a samosebou sako zapnuté (jak již víte, nejste u stolu), že jste frajer víte, nemusíte to ještě dokazovat a soupeřít s “fotoaparátem”, ten Vás neohrozí.
 Každopádně, pokud Vás v životě čeká “jen” SVATBA a pár PLESových sezón, doporučuji si pořídit jeden smokingový komplet (nadčasová záležitost) a máte vystaráno. Poté si sami sebe už jen plnohodnotně vážít a neměnit si zbytečně váhu, ať nemusíte přešívat 🙂
A jestli jste sice pravým přitažlivě pohledným mužem, ale přesto se vymykáte nabídce klasických konfekčních velikostí, mám i pro Vás řešení. Navštivte přátele, pány z krejčovství: Galllard. Jsou precizní, příjemní a hlavně mají potřebný vkus a nemalé zkušenosti. Proč by si je jinak vybrali za spolupartnery top pořadatelé našich nej plesů, kterých jsem mohla byla několikráte účastna, děkuji za to. Jedná se o duo: R. Čaplovič a L. Mati, kteří pořádají skvělý Česko – Slovenský ples. A pravidelný ples CZECH TOP 100, organizovaný: J. Stružem a svojí ředitelkou I. Kauckou.
Ale pozor jsou tu ještě TZV. MATURÁKY (aneb plesy maturitní):
JIN-ové pohlaví:
zde nechme dlouhé, velké a okázalé toalety maturujícím dívkám. Dámy, babičky, maminky, tetičky, sestřenice, neteře, přítelkyně a ostatní přátelé ženského pohlaví sem si klidně vemte koktejlky, jakýkoli společenský oděv, rozhodně tím chybu neudéláte. Naopak. Pokud však opravdu toužíte po dlouhé večerní róbě, berte na vědomí co Vám hrozí, že si vás budou plést s dívkou chodící bez šerpy :)) A proč zkoušet zastiňovat ty, které tam jdete podpořit, není liž pravda?!?
JANG-ové pohlaví:
tedy u pánů, dědečků, tatínků, vychovatelů, strýčků, bratranců, synovců, partnero-přitelů a ostatních kamarádů a přátel mužského pohlaví sem si klidně vemte jakýkoli oblek, společenský šat a pokud nechcete motýlka ani kravatu, klidně si do rozhalenky vemte šátek.
Hlavně nezapomínejte hrst drobných, ať mají mládežníci na útratu 🙂
 
 
DRUHÉ TÉMA =
Univerzální pravidlo pro muže i ženy, nejen pro plesy a společenské akce, které zaručuje lepší zdravotní stav:
Nikdy neopírat lokty o stůl!
To však platí všeobecně u každého stolu, ať ve společnosti nebo pohodlí domova. Víte proč?
To není jen pozůstatek z lidské nadvlády a kastovního systému. Převážně to má za význam, že pokud o stůl opřete pouze část předloktí, budete mít lepší držení těla a nebudete se hrbit.
Pokud se nehrbíte, tak nemáte povolené břišní svalstvo a díky tomu Vás nebolí záda.
A zda-li chcete mít úplnou pohodu a udělat ještě něco navíc pro své celistvé zdraví, poté když stojíte mějte uvolněnou podkolení jamku, aby nebyla přepnutá, díky tomu se dostane koleno nad kotník/kotník pod koleno, což je z hlediska fyzioterapie základní postavení, díky kterému se nic nepatřičného s tělem neděje. 
Při sedu u stolu, tak máte více variant: buď uděláte to samé, že dáte nohy do pomyslného skoro až pravého úhlu, tedy kotník pod koleno/ koleno nad kontík (ne do půlky stehna a nebo nedej bože – což je nejčastější tragédie pro tělo – stažené nohy pod židli! Díky tomu se nemohou nohy řádně prokrvovat a v těle se poté dějí “neplechy”).
Další přínosnou variantou je, že si zapřete paty o zem a zbytek chodidla zvednete do vzduchu, tím si uvolníte spodní část nohou a i protáhnete zkrácené svalstvo. Dámy se mohou vyzout a rozpohybovat si prstíky, uleví od vysokých podpadků a poté déle vydrží a nebudou prudit své muže 🙂
Jestli Vám tady tento popis přijde málo názorný a chybí Vám důkaz, jak je přínosný, doporučuji koupit knihu: Nastartuj DUCHA i TĚLO (vyšla v anglicko-českém vydání, je tedy univerzální skoro pro celý svět), jedná se o jednoduchý návod pro každého – zvládne i úplný nesportovec.
Navíc pomáhá trojrozměrně,
za A:koupí podpoříte rozvoj mládeže v řádném pohybu, neboť celý výtěžek jde na děti,
za B: uděláte něco pro své zdraví, budete se cítit lépe již po prvním vyzkoušen,
za C: díky praktikování budete ispirací pro ostatní a tím pádem následováníhodni.
A to je již dostatečně pádných důvodů, proč pomoci sobě i druhým, není liž pravda ?!?
Bonusem je, že si budete připadat mladší a nebudete muset podstupovat žádné radikální a bolestivé zákroky. Přidanou “pátou” hodnotou je, že vše můžete dělat při každodenních činnostech, takže šetříte svůj drahocený čas, kterého máme všichni v dnešní uspěchané době “pocitově” velmi málo. (Byť onen den má stále stejný počet hodin a to dvacetčtyři 🙂 )
 (Přijde Vám to moc pravidel? Buďte rádi, že upouštím od povinného zvedání se mužů pokaždé, kdy se žena rozhodne opustit či se vrátit ke stolu a dámy, berte na vědomí, že již máte možnost jít na takovouto událost s kamarádkou, přítelem. Netřeba již čekat, až Vás vyzve a samosebou pouze Váš muž.)
 
TŘETÍ TÉMA =
Inspirativně přínosný komentář (pro někoho kontroverzní a “hodnotící”), který však pomůže našim celebritám a následně tím i jejich obdivovatelům, následovníkům. Je vhodné se odprostit od zbytečností, jakymí např jsou: špatné držení těla nebo nic neřikající doplňková slova v mluvě ovlivňující negativně naše žití/bytí.
Převážně se jedná o výrazy:
jako, jakoby, jakože, prostě, vlastně, nicméně a víceméně = které nemají opodstatněný význam v dané větě, ale jsou tam – ZCELA ZBYTEČNĚ – navíc.
Není to však bonus, po kterém máme toužit a kopírovat jej. Napak, je to nešvar dnešní zrychlené doby, kdy se chceme rychle vyjádřít. Svižněji, než nám skrze tělo informace proudí, než naše hlavy zvládají!
Proč má většina lidí v dnešní době migrény?
Proč mají přetížené trapézy?
Proč se většině blokuje krční páteř?
Za vše může nepatřičná rychlost!
Protažení, které umí odblokovat a uvolnit, musí být pozvolné a dlouze prodýchávané. Minimálně 6x nádech a výdech!
Představte si to jako příjem (nádech) a výdej (výdech).
Přijímáte – nadechujete uvolnění a následně vydáváte – vydechujete stres, blokace, přetížení. Představivost je přeci – říká se – mocná čarodějka. Tak se pojďte odčarovat od zatuhlostí. Jsou zbytečné.
Děti je nemají, proč asi? *smile* Vemte si z nich příklad a nebo ze mě, já je také nemám, pravidelně využívám efektivně čas a překvapivě ho mám stejně jako Vy, 24 hodin, na každý den.
Už jsme zvyklý, že se hodnotí šaty, šperky, účesy, váha všech známých osobností. Ale co prezentace, mluva, vystupování, postoj, zpětná vazba, jakým je následováníhodnost? S tím přicházím já.
Je v tom čistě POMOC, nikoli NEGATIVNÍ POSMĚCH. (I když, kdo to tak bude chtít chápat = těžko mu to vyvrátím, že… )
Dnes se s Vámi podělím o jedno video, které mi uvízlo v paměti, ale nutno podotknout, že ona krásná žena, která v něm mluví, je tešně po porodu a ještě mluví česky, oproti své rodné slovenčtině.
Jedná se o ženu, u které si troufám tvrdit, že by ji tento můj inspiro příklad nechal klidnou, neurazil a maximálně by se zamyslela, proč se nechala vtáhnout touto silnou vlnou do spolku “NENÁSLEDOVÁNÍHODNÝCH” krátce po porodu, co se v tomto videu a řeči jazyka českého, týká.
Tou dámou, ženou je Andrea Růžičková, která z hlediska herečky, byť začínala jako modelka, umí zaujmout mnoha směry a pozitivně. Její jemné vzezření a pěkné oči uchvátí většinu.
V mnoha směrech jí můžeme obdivovat a následovat. Jen co se slova JAKO a VLASTNĚ týká, tak je pojďme vynechat v tak velké míře.
Už i z důvodu, že je maminkou další generace, má druhého syna.
CHÁPEME SE? Nejsem tu tedy proto, abych mladou paní soudila. Jen ji uvádím jako přiklad dámy, která je právem sebevědomá a má důvod býti celebritou! A pokud najde ODVAHU, může si uvědomit (jestli to doposud nevěděla), co dělá a jít (svým potomkům a mnohým dalším) příkladem řádnějším.
A co na to ona statistika? V rozhovoru použila výraz JAKO, JAKOBY – 47x a VLASTNĚ –  7x. Celková délka videa 3:21.
Pro detailisty, schválně, kolikrát by to JAKO stačilo použít, aby mělo ten řádný význam? Hmmm, víte, spočítáte?
Video naleznete na Super.cz, Andrea Růžičková, pod názvem: Se dva týdny po porodu ukázala ve společnosti…. (když jsem Vám sem zkopírovala odkaz, neprošlo to, proto popisuji, jak se k videu dostanete).
Zároveň tento článek i Andree R. posílám, doufám, že s její krásou (nejen navenek, ale i uvnitř) sklidím ovace, pakliže si uvědomí hloubku daného problému, který se za (ZBYTEČNÝM SLOVEM STÁLE DOKOLA OPAKUJÍCÍM a nic podstatného nesdělujícím) tím nachází. Tedy v případě, že se její ego/hlava neurazí. Což by byla škoda, ale i to je možné. My lidé jsme nevyzpytatelní, co se sebestřednosti a urážlivosti týká.
Andree, děkuji, zcela bez ironie a od *heart* za možnost poukázat na tento příklad, který DOUFÁM, že hlavně rodiče upozorní, jak je důležité a nezbytné rozvíjet děti v řádném pohybu a mluvě! Ideálně jim jít příkladem.
Pevně doufám, že nechceme zdegenerovat, že ne?!?(Více o tom píši v předchozí DESETINĚ.)
A to je pro dnešek skoro vše, přátelé, sledovatelé. Ještě přidávám zdravici, ale též gratulaci dnešním oslavencům, ať už z řad těch, co slaví jmeniny či přimo narozeniny.
A jelikož se k dnešku vztahují a slaví i dokonce 4 sveřenci z řad “mých” táborových dětí, myslím na ně a přeji jim jen to nej., co si umějí představit, neboť každá vize se postupně plní. Bohužel i ty negativní, ale to jejich problém není, neboť jsou dobře (pro)školeni.
Další čtení pro naše společné živé bdění a vědění bude: 15. 3. 2020 ve 20:00. Děkuji za pozornost. S úctou, vaše já, WV/Wanda Vorlová
Ps: a v případě, že narazíte na překlep, nestyďte se a napište mi to. Nemusíte jen v soukro. zprávě, můžete i veřejně. Budu ráda! Uvědomme si, že přesvícené obrazovky nás přetěžují natolik, že jsme schopni přehlédnout i něco, co by na klasickém bílém papíře bylo IHNED vidět. (Ono i to, že se většinou psalo modře na bílý papír a teď je většina textu psaná černě na bílém pozadí o něčem – ne příliš pozitivním – svědčí. Ale na to jsem již upozorňovala v dubnu loňského roku, kdy jsem svou PRVOTINU psala zeleně.
Bohužel mi bylo znemožněno v barevném textu pokračovati.
I proto je výše uvedená kniha psaná zeleně na zeleném papíře, neboť to šetří náš zrak). Je třeba se i v tomto ohledu inspirovat a opravovat, ať si vzájemně jdeme řádným příkladem. Nemám korektora, který by si po mně článek přečetl a opravil jej, než bude uveřejněn a všichni víme, že více očí = víc vidí 🙂 Bohužel je smutné, že i tam, kde korektor je – jsou stále překlepové chyby a někdy dokonce i hrubky. Proto i tímto děkuji KS za upozornění na nešvar z minulého blogu, vážím si toho.

Tagy:
0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account