Výzkum, vývoj a umění reagovat na aktuální situace jsou důležitou součástí fungování společnosti Sintex, které posouvají zažité představy o textiliích mnohem dál. Události letošního jara kupříkladu využili k hledání nových produktových směrů.
Firma se aktuálně zaměřuje, se svou produktovou skupinou MedTech, na ochranné pomůcky a prostředky, které budou vícenásobně použitelné a mohly by plně nahradit ty jednorázové. „Jde především o textilní nanoroušky, ochranné overaly nebo operační pláště, zde vidíme buducnost,“ dodává Jan Kráčala, výkonný ředitel Sintexu. S příchodem koronaviru se na jaře na firmu začali obracet partneři s požadavky na textilní roušky. Na trhu byl v té době nedostatek jakýchkoliv ochranných prostředků a téměř všechny byly jednorázového charakteru. Nanoroušky jsou už dnes součástí sortimentu, který firma vyrábí. „Základní rouška je celá v naší režii a nanovlákenný filtry nakupujeme od SINDATu,“ vysvětluje Jan Kráčala. Samotná rouška funguje tak, že vložený filtr je zapotřebí měnit každý den a roušku lze vyprat, vyžehlit a poté do ní vložit nový nanofiltr. Standardně jsou nanoroušky dodávány v balení s textilní rouškou a balíčkem 10 kusů nanovlákenných filtrů s aplikační pomůckou na výměnu nanofiltru.
Investice do roušky, ochranného overalu nebo operačního pláště budou vyšší, ale oproti jednorázovým prostředkům dojde při možné opakované údržbě k úspoře. „Hotové certifikované produkty bychom rádi měli v polovině příštího roku,“ zakončuje Jan Kráčala.
Firma Sintex, která dnes zaměstnává 115 lidí v Čechách a pětašedesát v dceřiné společnosti na Slovensku, má tržby na úrovni 250 milionů korun a vyrábí v České Třebové, ve Skutči a ve slovenské Turzovce. Je úspěšná i v zahraničí, nejvíce se ji daří v Německu, Švýcarsku, Rakousku a Polsku.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account