Příznivý vliv malého množství alkoholu uznávají i lékaři. Dochází totiž k roztažení cév, zlepšuje se spalování tuků a zpomaluje se proces sklerotizace cév a také postup ischemické choroby srdeční. Jako lék je využíván výhradně pravý destilát a to nejlépe několik let uskladněný. Takováto slivovice, když ukápne na talířek a je zapálená, musí hořet. Jestliže zapálená slivovice nehoří, tak se jedná o pančovanou směs. Pravá slivovice je výborným přírodním prostředkem, který je vyráběný z ušlechtilého destilátu.
 
Konzumace alkoholu
52% slivovice je optimálním prostředkem k přípravě domácích bylinných výtažků. Speciální slivovicový výtažek může  dokonce výrazně posílit účinky akupresury.  Lidé, kteří mají doporučený striktní zákaz alkoholu se mnohdy obávají, že i několik kapek tinktury jim zničí játra. Taková obava však zdaleka není na místě, protože alkohol je v organismu přítomen v koncentraci 0,035promile a několik kapek tinktury, nemůže takovou hladinu výrazněji ovlivnit. Mnohem více škodíme našim játrům zvýšenou konzumací uzenin, barevných limonád a jiných nezdravých potravin.
 
Slivovicové obklady
Jakkoli to zní podivně, tak slivovicový obklad pomáhá léčit mnohé neduhy jako např. bolest kolenních kloubů, loktů a ramen. Lze použít buďto čistý slivovicový obklad nebo obklad s přidáním dalších ingrediencí( např.drcené listy kostivalu a bílek ).Obklady se přikládají na noc.
 
Aromaterapeutické použití
Pokud nás trápí unavené oči, můžeme vyzkoušet následující aromaterapeutickou praktiku. Na obě dlaně nakapeme pár kapek slivovice a dlaně třeme o sebe, aby se slivovice odpařila. Poté přiložíme dlaně na oči a představujeme si černočernou tmu. Tato jednoduchá praktika pomáhá oživit unavené oči a při opakovaném provádění můžeme snížit nitrolební tlak a působíme léčebně hlavně při zeleném zákalu.
 
Kdy užívat slivovici?
Ideální je pít slivovici ráno, ale pokud musíme řídit automobil, pijeme zásadně léčivou stopečku slivovice odpoledne, nikdy ne však navečer! Slivovicí můžeme příznivě ovlivnit mimo jiné i zažívání. 
 
Máte rádi pravou domácí slivovici ? ;-)*wine*

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account