Každý z nás má občas nějakou tu bolístku, ať je to z fyzické stránky, nebo i duševní. Nejste v tom sami a každý z nás má šanci se zotavit a nabrat sílu. Co takhle vyzkoušet životodárnou sílu kamenů? Dokáží podpořit naši dobrou náladu, navodit spánek v případě nespavosti, odstraní únavu, nebo celkově harmonizují náš organismus. Na výběr je skutečně velká řada různobarevných malých pomocníků. Stačí dodržet pár zásad a přírodní síla bude připravena pomoci. Je třeba si pro sebe vybrat ten správný kámen a správně se o něj postarat. 

Léčivá síla ukrytá v jemné kráse 

Způsobů, jak si vybrat svůj osobní kámen je hned několik. 

 • Využijte slunečního horoskopu, každému znamení náleží určitý typ kamene, který se může stát průvodcem a ochranitelem. 

 • Při léčbě a posílení čaker, vyberte si ten, který barevně odpovídá léčené čakře. Pokud nemáte na výběr požadovanou barvu, využijte křišťál – je téměř univerzální. 

 • Poslední možností je vaše intuice, právě ten kámen, který vám “padne” do oka a přímo vám učaruje bude ten pravý. 

Očista – dočista 

Tak jako držíte v čistotě vaše oblečení a vaši tělesnou schránku i osobní kámen potřebuje náležitou péči. Pokud jste si právě zakoupili a přinesli léčivý kámen domů, dopřejte mu tento očistný rituál. Každý kámen má svá specifika, některé se “čistí” svitem slunce, jiné můžete ponořit do vody, některé naopak ve vodě křehnou. Proto si zjistěte, jak se ke svému malému léčiteli správně chovat a dopřát mu to nejlepší. Tuto investici vám vrátí v podobě přírodního napojení do vašeho organismu a bude přinášet pozitivní energii.  

Použití kamenů k léčebným procesům 

Jistě si oblíbíte nejsnazší cestu k přijímání jedinečné energie – nošení v kapse. Další možností je taková verze 2 v 1, kameny zasazené do různých šperků vás nabijí energií a zároveň můžete polaskat i smysly estetična. V neposlední řadě  je přikládání kamenů na bolavá místa, nebo čakry.  

Barevná medicína 

Jistě máte rádi barvy, každá z nich na vás působí jinak, ale vždy dotváří harmonii a příjemné pocity. Černobílý svět by byl smutný a nevlídný. I kameny na nás působí díky své barevnosti. Každý kámen má své jedinečné vibrace, energii a samozřejmě i schopnost léčit. 

 • Bílá a čirá – symbol čistoty a harmonie. Podporují tvůrčí energii a symbolizují sebeobětování. 

 • Žlutá – poskytuje radost, přináší pocit lásky a bezstarostnosti. Aktivuje vaši vitalitu. 

 • Růžová – schopnost odpouštět, vcítit se do druhých, soucítit. Ochraňuje malé děti. 

 • Červená – symbol energie. 

 • Zelená – očišťuje, harmonizuje, léčí a přináší optimistickou náladu. 

 • Modrá – navozuje klid a upřímnost. 

 • Fialová – nabízí duševní vyrovnanost, uklidňuje. 

 • Hnědá – takzvaně “ukotvuje”, zbaví stresu a úzkosti. 

 • Černá – rozpouští bloky různého původu a podpoří vaši soustředěnost. 

 

Už máte svého favorita? Ať už vyberete růženín, křišťál, aventurin, angelit, nebo třeba měsíční kámen bude to váš “anděl” strážný a dohlédne na vaši psychickou pohodu. Hodně štěstí s minerály.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account