Vyzkoušejte domácí koupele: Víno, pivo a bylinky pro maximální relaxaci
Náročný den, stres, moc práce, vyčerpání? Asi každý to moc dobře známe.
Udělejte si chvilku sami pro sebe a dopřejte si lázně u Vás doma v koupelně. Stačí pár přírodních přísad do koupele, budete se cítit lépe a Vaše tělo se Vám odvděčí příjemným hezkým vzhledem.
Vyzkoušejte například medově, mléčnou koupel: nalijte 1-2 šálky plnotučného mléka a ½ šálku medu do tekoucí teplé vody, promíchejte a můžete se na 30 minut ponořit do připravené lázně. Pokožka je po takovéto koupeli krásně hladká, vláčná a vyživená.
Pro milovníky vína zde máme koupel připravenou z červeného vína : stačí nalít sklenku nebo i více červeného vína do vany, kde budete po dobu 20 minut. Polyfenoly obsažené v červeném víně jsou dobré antioxidanty. Víno je skvělé pro čištění pórů, omlazení a vyživení pokožky. K tomu sklenku do ruky a to bude ten pravý relax.
Dále je příjemné udělat si silný heřmánkový čaj a nalít do koupele, nejen že krásně voní, ale dopřejete svému tělu relax a zklidnění.
Kromě heřmánku se dají použít i další bylinky do koupele: Pelyněk uklidňuje a stahuje póry je ideální pro lidi s mastnou pletí nebo akné. Zelený čaj je energizující a náladu stabilizující, má antioxidační účinky, je prevencí proti stárnutí a má léčivý pro každý druh pleti. Rozmarýn má relaxační účinky a je skvělý pro bdělost. Do koupele však lze přidat téměř všechny bylinky, například: bazalku, brutnák lékařský, fenykl, heřmánek, kostival, levanduli, majoránku, mátu, meduňku, měsíček, rozmarýn, šalvěj …. Jen je třeba vždy o dané bylince a jejich účincích něco vědět.
Pro milovníky piva, pivní koupel: nalijte láhev piva a lžičku medu do koupele. Po koupeli se už nesprchujte. Doba koupele 20-25 minut. Pivo je plné vitamínů skupiny B, obsahuje také stopové prvky a minerály. Ty pomáhají regeneraci pokožky a zvyšují její odolnost vůči negativním vlivům životního prostředí.
Dále je možné přidat do koupele sůl. Má blahodárné účinky na dobrý stav kůže, podporuje přirozené obranné funkce kůže, je dobrá na imunitu a látkovou výměnu, zmírňuje svědění, působí protizánětlivě, podporuje celkovou detoxikaci a regeneraci organismu. Pokud s ní začínáme, je lépe začít pozvolna, stačí 5-10 minut pobytu ve slané vodě, maximální délka se doporučuje 20 minut. Teplota vody by ideálně měla mít 30 stupňů, čím vyšší teplota, tím větší účinek koupel má, ale může také znamenat větší zátěž pro organismus. Můžete vyzkoušet různé druhy solí, kuchyňskou sůl, mořskou sůl, bylinnou sůl, ajurvédskou sůl. Smícháním soli a éterických olejů či rostlinných olejů můžete připravit zajímavé domácí léčebné koupele.
Pokud Vás náš článek naladil a některou lázeň vyzkoušíte….přeji vám krásný večer a příjemný odpočinek…..
Zdroj foto: Pixabay.com