Když toužíte po zářivější pokožce, lepší náladě a pevnější imunitě, prostě se co nejvíce milujte ! Jak erotika prospívá vašemu tělu i duši?

Rychleji spalujete kalorie. Zlepšuje se vám plet…Tohle všechno se opravdu při sexu děje. Spousta odborných studií dokazuje, že sex je zázračný elixír zdrví a krásy. Takže když si s partnerem střihnete vášnivý večer, vlastně si tím dopřejete luxusní ozdravnou proceduru. Navíc úplně zadarmo. Milování například snižuje úzkost, pomáhá proti bolesti a dokonce dokáže odehnat i záškodné viry.To ale není vše, protože slastné seance na vás mají tyhle blahodárné účinky:

Hodí vás do pohody

Cítíte se ve stresu? Můžete to zkusit zahnat meditací…anebo si prostě dovolit pořádný orgasmus. Podle studie lidský mozek reaguje na sex podobně, jako když zkoušíte techniku všímavosti, při které si vyženete z hlavy veškeré starosti a myslíte jen na přítomný okamžik. Výsledek? Báješně se uvolníte a budete se vítit jako znovuzrození.

Erotické rytmické pohyby vás můžou dostat až do meditativního stavu, tvrdí vědci z americké univerzity. A nepotřebujete k tomu ani partnera – naprostý klid prožijete i při solovém laskání!

Nakopne vám imunitu

Při sexu tělo vyrábí víc imunoglobinu A – zátračné látky, která bojuje s infekcí v ústechm nose a očích, kde viry a bakterie útočí nejčastěji. Jak je to možné? Při milování totiž příde do kontaktu s bakteriemi v partnerových ústech. Tělo se s neznámými mirkroby musí nějak vypořádat, a tak radši zburcuje imunitu.

Uleví vám od bolesti

Bolí vás hlava? Možná pomůže orgasmus. Vědci z německé univerzity zjistili, že 60 % pacientů s migrénou cítí po výbuchu slasti úlevy, přičemž většina z nich má od bolesti po sexu naprostý pokoj. Nejspíš za to můžou erdonfíny, které se při erotických hrátkách vyplavují. Nejenže vám zlepší náladu, ale mají také hojivé účinky.

Zlepší vám kondici

Lidské tělo potřebuje denně ujít deset tisíc kroků, aby v něm všechno fungovalo tak, jak má. Máte s doporučenou dálkou pohybu problém? Pak vám možná bude připadat užitečná informace, že šedesátikilová žena spálí při jediném milování stejnou nálož kalorií, jako kdyby chodila rychlostí pěti až sedmi kilometrů v hodině, tvrdí vědci z Kanadské univerzity. Takže sex nebo procházka? Volba je na vás. 

Rozzáří vám plet 

Jestli toužíte po skvělém vzhledu, milujte se nejméně 3x týdně. Muži a ženy mající stejného partnera, s nímž si pravidelně užívají rozkoš, vypadají o 5-12 let mladší než jejich vrstevníci, kteří si dopřávají sex jen tu a tam. Čím to může být? Když řádíte v posteli, zrychlí se vám krevní oběh. Obličej dostává dostatečný přísun okysličené krve, takže plet září a má zdravou barvu. Při sexu tělo navíc ještě vyrábí víc růstového hormonu. A díky němu máte pokožku hladkou a pružnou.

Pomůže vám k úspěchu

Kdo pravidelně sexuje, ten je v práci spokojenější, a má dokonce i lepší výsledky, vyplývá ze studie tveřejněné v americkém časopise. Večerní milování vás uvolní a odplaví stresové hormony, takže se líp vyspíte a druhý den jste v práci uvolněnější, veselejší a výkonnější. 

 

Výsledek obrázku pro we heart it sex

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account