Ochabování svalů pánevního nám může způsobit řadu zdravotních potíží, ať už jde o bolesti zad, špatné držení těla, potíže s otěhotněním, inkontinencí, prostatou  i erekcí… Jde o jednu z nejdůležitějších, ale zároveň nejzanedbávanější skupinu svalů.  
Posílit je totiž není vůbec jednoduché. Doporučené cviky je třeba provádět pravidelně, dlouhodobě a pečlivě, k čemuž nám často chybí čas, trpělivost a vůle. Ale i v případě, že provádíme cvičení na posílení zodpovědně, přesto nedokážeme důkladně procvičit veškeré potřebné svalstvo, které drží pánevno dno pevné.
Všechny svaly pánevního dna neovládáme svou vůlí
Proč a jak těžké je tyto svaly posílit běžným cvičením? „Počet svalů pánevního dna je celkem 28. Bohužel, většině z nich nejsme schopni dát svou vůlí a zcela vědomě “příkazy ke cvičení” tak, jako to zcela jednoduše zvládáme při běžném posilovnání,” vysvětluje paní doktorka Drahomíra Vídenská z Centra zdraví Vinohrady.

To by nás ovšem nemělo odradit od jakékoli možnosti alespoň některé ze svalů posílit, ať už pravidelným cvičením, jógou, dynamickým sezením například na míči a podobně. Každý trénink svalů je lepší než žádný. A možností, jak svaly důkladně posílit, se dnes nabízí více. Využít lze i unikátní lékařský přístroj Biocon 2000, který se postará o trénink veškerých pánevních svalů při pouhém sezení.
Posilování svalů pánevního dna často podceňujeme 
Svaly pánevního dna mají pro naše zdraví velmi zásadní vliv. „Nalézají se mezi břišní a pánevní dutinou a patří k nim základní svěrače. V první řadě stabilizují system páteře, spolupracují s bránicí a podílí se na správném dýchání a poskytují statickou podporu pánevním a břišním orgánům, hlavně pak děloze a močovému měchýři,” říká Drahomíra Vídenská. „Péči o tyto svaly, jejich posilování a rehabilitaci však velmi často opomíjíme. Důvodem je, že  je nevidíme a někteří z nás ani neví, že existují,” dodává.

Posilování těchto svalů je důležité pro pro muže i ženy v každém věku. Je podstatné před těhotenstvím, po porodu, při potratech, bolestivé menstruaci, inkontinenci, u mužů pak především při potížích s prostatou, ale i s erekcí. Napomáhá správnému držení těla, čímž odstraňuje bolesti zad, kyčlí, kostrče i hlavy. 
Co ochabování svalů může způsobit?
Pokud necháme svaly pánevního dna ochabnout, naše držení těla se zcela změní. “Vypoulí se bříško a dojde k většímu prohnutí bederní páteře. Málokdo si uvědomuje, že právě prvním příznakem povolených vnitřních pánevních svalů bývá bolest v bederní oblasti. Dále může docházet k ochabování močového měchýře nebo poklesu dělohy. U mužů mají povolené pánevní svaly vliv na erekci,” popisuje možné zdravotní potíže Drahomíra Vídenská 
Nečekejte na obtíže, cvičte a posilujte včas a preventivně
Posilování těchto svalů není důležité jen při obtížích. Daleko lepší je, jako ve všem, prevence. Tak můžete předejít mnohým zdravotním komplikacím do budoucna.

„Již v období, kdy ženy plánují těhotenství, je vhodné o tyto svaly pečovat a posilovat je. Budoucí mamince se v těhotenství bude lépe dýchat, sníží se křížokyčelní bolesti a porod bude probíhat mnohem snadněji. Dále nastupuje rehabilitace těchto svalů po porodu. Podle studií až 90% žen po porodu má svaly pánevního dna oslabené nebo zraněné, a to i v případech, kdy se neprojevují žádné klinické příznaky,” říká paní doktorka Drahomíra Vídenská. 
Posilování pánevních svalů prospěje při zdravotních potížích
Při kterých zdravotních obtížích vám posilování svalů pánevního dna může výrazně prospět? „Jedná se o projevy bolesti v oblasti bederní páteře, inkontinenci, pokles dělohy, ale třeba i snížené nebo bolestivé projevy při sexuálním styku,” říká Drahomíra Vídenská. „U mužů se posilování pánevních svalů doporučuje, stejně jako u žen, při bolestech bederní páteře. Další indikací jsou problémy s erekcí, hemeroidy nebo po operaci prostaty.  A jako prevence? Ošetření na přístroji Biocon 2000 výrazně snižuje riziko zbytnění prostaty,” doporučuje Drahomíra Vídenská.
Všechny svaly pánevního dna pomůže posílit Biocon 2000
Posílit veškeré svaly pánevního dna můžete dnes snadno i pouhým pohodlným sezením ve speciálním křesle, které vysílá signály. „Biocon 2000 je zcela unikátní lékařský přístroj. Dokáže pomocí přirozené neurostimulace ovládat a posilovat všechny svaly pánevního dna přes mozek, a tak je schopen procvičit všechny tyto svaly bez vyjímky. Proto takový výsledek nelze docílit  jinou metodou,” vysvětluje přednosti lékařského přístroje Drahomíra Vídenská.

 
„Navíc zde nehrozí riziko přetížení svalů. Ošetření probíhá zcela bez ostychu, klient/ky se nemusí svlékat, jenom “posedí“ 20 minut v křesle.” A můžete si přitom i pohodlně číst. „Na začátku doporučujeme vždy prvních 10 ošetření 2x týdně, poté následuje kontrola a posouzení dalšího postupu,” dodává.
Nepodceňujte tedy ani tyto zdánlivě neviditelné svaly a nečekejte, až se vám připomenou některým zdravotním problémem. Posilujte včas, pohodlně i aktivně a žijte svůj život bez omezení. Tancujte, běhejte a smějte se bez zábran! 
 
Jaké jsou vaše zkušenosti s posilováním svalů pánevního dna?

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account