Každá nemoc, jakákoli porucha nebo nerovnováha v pocitech, má svoji příčinu. Jako spouštěč může posloužit stres, pracovní vypětí, problémy v rodině, problémy ve škole, nedůvěra k lidem, zklamání, ztráta blízké osoby, nedostatek financí, špatná životospráva, nespokojenost se sebou, nedostatek světla a jiné.

Ten kdo je duševně v pohodě, se většinou cítí dobře, má své pocity a chování pod kontrolou. Avšak může dojít k situaci, kdy tělo vypoví službu a začne trpět duševní nemocí nebo pocity, které nejsou zrovna hezké.

K negativním projevům a změnám, patří hněv a zlost. Je třeba se naučit pocity ovládat, nevyvolávat v sobě zuřivost, ta tělu jen ubližuje. Díky stresovým hormonům, dochází k nespavosti, pocení, ztuhlým svalům, bolesti žaludku, nechutenství, zvýšenému tlaku, rychlému tlukotu srdce, bolesti hlavy, po delší době tělo chřadne, získává náchylnost k srdečním příhodám, různým nemocem a rakovině. Lidé, kteří se trápí, reagují velice impulzivně, nepromyšleně, jsou úzkostliví, mají strach, pláčou nebo se hystericky smějí, častokrát se propadají do stavu nezájmu o sebe a své okolí.

Rady pro duševní zdraví:

  • Nedusit smutek a problémy v sobě, mluv o tom s partnerem, kamarádkou, kamarádem nebo osobou nejbližší. Nebo se z toho všeho vyplakej. Pláč uvolňuje. Pomáhá mnohdy i nějaká činnost, jako je uklízení, běhání, tancování. Někdo křičí v lese, štípe dříví, leze po skalách.

  • Nad každým problémem se zamysli – proč se stal, co bylo důvodem a zda je opravdu tak akutní, pak se rozhodni jednat.

  • Pokud se člověk naplní pozitivnem, přichází do jeho života jen příjemné věci. Když ze sebe vyšleš dobro, vrátí se ti dobro zpět (pravidlo bumerangu).

    Více se usmívej a snažt se přivolat smích do tvého života. Se smíchem se lépe žije. Smích umí odtížit jakoukoli situaci.

  • Posil svoje tělo také psychicky, dej mu duševní stravu. Snaž se co nejvíce odpočívat a věnovat tomu, co si přeješ. I kdyby to mělo být pravidelné dívání na seriály, poslouchání hudby nebo čtení módních časopisů. Tělo si ze všeho vezme, co potřebuje a zbytek nechá jako kulisu.

  • Při každém nezdaru si řekni, že není všem dnům konec. Každý problém slouží hlavně k zamyšlení a jako poučení z chyb. Každý problém má svůj důvod a původ. Je na tobě, zda se pustíš do řešení hned nebo počkáš. Některé věci potřebují čas a nedají se uspěchat.

    Nauč se odpouštět sobě i druhým. Vždy a všude. Nezadržuj v sobě lítost nebo chuť po pomstě. Smiření se sebou i se světem je důležité. Dávej lásku a dobro, dostaneš lásku a dobro. Nauč se uzavřít minulost a žít přítomností. Náš život je plný nedokonalosti a je potřeba tohle vnímat jako součást, která k nám patří. 

Proti stresu pomáhá: přírodní medicína, relaxace, odpočinek, procházka na čerstvém vzduchu, příjem tekutin, ovoce a zeleniny, oříšky, čokoláda, jízda na kole, spánek, smích, slunce, hudba, naděje, posezení s přáteli, v složitějších případech poradenství s odborníkem. Z oblasti přírodního léčitelství stojí za zmínku například třezalkový čaj, který pomáhá proti nespavosti, úzkosti, depresi i stresu, má sedativní a uklidňující účinky na lidský organismus. Stejně pozitivní účinky má kozlík lékařský, meduňka a plno dalších bylinek.

Nejdůležitějším lékem pro zdraví je naše myšlení!

Jediná myšlenka má obrovskou sílu. Dokáže navodit pohodu, přivolat hezké pocity. Snaž se vytvořit kolem sebe klidné prostředí, vyčistit prostor od špatné energie, od špatných lidí. Nauč se na chvíli odpočívat a relaxovat. Dej svému tělu jen ty věci, které potřebuje, pečuj o sebe po všech stránkách. To je jediné řešení, jak udržet duševní i fyzické zdraví ve skvělé formě. Odměnou pro tebe bude vnitřní klid a vyrovnanost v každé situaci. 

Přeji všem krásné dny plné klidu a vnitřní pohody!

 
Blogerka Michaella
 
 
 
(zdroj obrázků: pixabay)
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account