Hladina alfa, často zmiňovaná a zahrnovaná superlativy. V čem vlastně tví tajemství zvláštní dimenze, kdy se noříte do vlastních myšlenek a tělo i mysl je v dokonalé harmonii. Navoďte si tento stav jednoduchou metodou. Stačí poslouchat své tělo a nirvana je vám nadosah. 

Nalaďte svou mysl 

Nacházet se v hladině alfa znamená, že se za bdělého odpočinku maximálně zrelaxujete. Vaše životní funkce jsou léčeny tichou meditací, tělo se uvolní a mysl osvěží. Váš mozek se náhle stává promítacím plátnem, na které si režírujete sami své sny, touhy a přání. Nechte myšlenky plynout a nasávejte přicházející energii, která proudí celým tělem. Hlavními přednostmi této vaší soukromé seance jsou: 

  • Psychická i tělesná pohoda, 

  • uvolňuje stres, 

  • zlepšuje soustředění a paměť, 

  • rozvíjí intuici, 

  • rázem vás zbaví nespavosti. 

Jak na to? 

Ač si to možná neuvědomujete, několikrát za den se můžete ponořit do hladiny alfa i vy. Také se někdy přistihnete, že se soustředěně zahledíte na nějakou věc a přitom “nehnete ani brvou”? Jsme doma, právě jste se na chvilku dobrali své malé relaxační vlny. V té chvíli jste jistě ucítili naprosté uvolnění, vnímali jste okolní svět, ale vaše mysl se soustředila pouze na váš vnitřní pocit. Do uvolňující hladiny alfa se nejčastěji propadáme těsně před usnutím, nebo krátce po probuzení a při řízené meditaci.  

Najděte si chvilku jen pro sebe, vypněte telefon i televizi. Můžete si pustit relaxační hudbu pro meditaci a můžete poznávat tajuplné alfa vlnění. Vaše tělo bude náhle uvolňovat endorfiny, pocit uvolnění se bude prohlubovat a stav naprosté spokojenosti na sebe nenechá dlouho čekat. Léčebné účinky takové meditace jsou k nezaplacení. Při meditaci se můžete vracet k vašim přáním a zdokonalovat cestu k naplnění. Naprogramujte si veselejší zítřky, odezva bude překvapující. Pro začátek si můžete pustit meditační hudbu spojenou s mluveným slovem, kdy vás průvodce navede tam, kam potřebujete. Sami si pak vyberete, která cesta vám nejvíce vyhovuje. 

Tajemství alfa hladiny 

Jako dospělí se musíme do této hladiny dostávat řízeným způsobem. Dříve jsme coby děti tuto schopnost měli vrozenou a přirozeně jsme se v ní pohybovali v průběhu celého dne. Našim dětem tedy můžeme tuto přednost jen závidět. Proto jsou stále v dobré náladě, neřeší, co bude, ale žijí současností. Naprosto bez předsudků, starostí a zbytečných emocí. Dopřejte tedy dětem tuto skvělou část života co nejvíce a nezahrnujte je našimi starostmi. 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account