Znáte to? S koncem roku si dáte řadu předsevzetí, že nebudeme mlsat každý den, budeme pravidelně navštěvovat fitko, nebo chodit běhat. Uplyne první měsíc nového roku a s ním i naše sliby, co bude letos jinak než loni. Nečekejte na další nový rok, ale získejte skvělou formu během léta. Je to ideální čas na změnu životního stylu.
Sama jsem před lety měla hezkých pár kilo navíc (abych byla upřímná, pár bylo asi tak 20kg) a pro změnu jsem se rozhodla právě v období léta. A proč v době, kdy byla v plném proudu plavková sezóna. Tady je mých 5, proč na sobě zamakat zrovna v létě:
 
Dlouhé dny
Dlouhé dny plné slunce nám dodávají energii a obecně máme lepší náladu. Což je ideální kombinace začít se pravidelnými sportovními aktivitami a zvyknout si na ně tak, že v zimě v nich budete pokračovat i ve fitku. Začněte klině zvolna třeba pravidelnými večerními procházkami ve svižném tempu. Uvidíte, jak si vyčistíte hlavu, protáhnete tělo a časem třeba přejdete k běhu. Nebo letními dny projedete na in-linech. Nezapomínejte však u těchto aktivit na pravidelnost, když si na pohyb zvyknete, už se ho nepustíte 😉
 
Pozitvní energie v podobě slunečních paprsků
Je prokázáno, že sluneční paprsky pozitivně působí na naši psychiku. Když jsme tak říkajíc ve větší pohodě máte pocit, že vše jde tak nějak snáz. Proč toho tedy nevyužít?
 
Zelenina a ovoce mají svou sezónu
Skvělá forma je nejen o pravidelné sportovní aktivitě, ale i vyváženém a zdravém jídelníčku. Kdy je lepší čas na změnu jídelníčku než v období, v němž postupně dozrávají sezónní plodiny. Skvělé na této době je, že vše je za příznivou cenu, dostupné a všeho je dost. Jídelníček si tak můžete upravit nejen podle vašeho stanového cíle, ale zároveň podle toho, na co máte chuť.
 
Čas dovolených, čas na sebe sama
Vyrazit na dovolenou s tím, že začínáme s novým jídelníčkem a každý den bychom měli uběhnout 5 kilometrů, asi není ideální představa zaslouženého relaxu. Dopřejte si dovolenou plnými doušky, dobijte baterky. Během prázdnin si naplánujte také alespoň jeden prodloužený víkend, který bude patřit jen vám. Naplánujte si na tyto dny nový jídelníček, abyste měli čas se aklimatizovat a změna vás zcela nevykolejila. Stejně tak do udělejte s pravidelným sportováním.
 
“Prázné fitko“
Dlouho se odhodláváte překročit práh fitka v okolí? A zařadit do svého plánu i aktivity zaměřené na formování postavy? Není lepší období, ve fitku budete mít soukromí, jak v žádném jiném období.  
Milé dámy, chcete zkusit, jak vypadá trénink ušitý vám na míru? Zkuste to pod mým vedením na zkušebním tréninku. Mrkněte na můj web, kde najdete komplet info – www.lehkostziti.cz
 
Ať už začnete se změnou životního stylu dnes, zítra nebo v době dovolené určitě začněte, lepší období si zvolit nemůžete! Držím vám palce 🙂
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account