Kroupy jsou celá obilná zrna zbavená obalu nebo-li otrub. Můžou být z pšenice, ječmenu, ovsa nebo pohanky. Obsahují vysoký podíl vlákniny a mnoho vitaminů a minerálů. Jsou složené hlavně ze sacharidů, ale je v nich i nezanedbatelný obsah bílkovin.

 

Pokud kroupy vaříte, je lepší je předem namočit, jsou pak lépe stravitelné. A uvařte jich najednou klidně plný hrnec, co nespotřebujete hned, můžete zamrazit a až budete příště vařit polévku, stačí sáhnout do mrazáku a hrst krup přihodit na závěr vaření do hrnce… Na hrnek krup, dáváme 2 hrnky vody. Vaříme v zakrytém hrnci 20 minut. Poté odstavíme a necháme dojít, než se voda vypaří.


Ječné kroupy – zdraví téměř bez lepku

Ječné kroupy obsahují vitaminy skupiny B, které jsou potřebné pro správné fungování metabolismu, dále pak také vitamín E, který nás chrání před volnými radikály. Za zmínku stojí i vysoký obsah minerálů (selen, hořčík, zinek, mangan, měď, fosfor) nezbytných pro stavbu kostí a zubů, ale i pro celkovou obranyschopnost. Přispívají rovněž k lepší kvalitě pokožky, snižují cholesterol a hladinu cukru v krvi. Ječné kroupy navíc neobsahují téměř žádný lepek, jelikož mouka z ječmene má extrémně nízký obsah lepku.
Ječné kroupy a hubnutí

Ječné kroupy oceníte při hubnutí, jelikož jsou skvělou náhradou méně příloh, které obyčejně používáme. Skládají se ze složených sacharidů, z kterých se energie uvolňuje postupně a tak vás zasytí na dlouhou dobu. Navíc příznivě působí i na zažívání a činnost jater a zvyšují vylučování žluči, čímž pádem napomáhají k detoxikaci organismu. Konzumace ječných krup zintenzivní činnost střev a podporují vyprazdňování, což se při snaze shodit pár kilo navíc rozhodně hodí.
Zdroj obrázků: bing.com
 

0 Komentářů

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account