Fish spa, také známé jako rybí pedikúra nebo ichtyoterapie, je lázeňská léčba, která spočívá v umístění nohou nebo rukou do nádrže s vodou naplněnou malými rybami nazývanými Garra rufa. Tyto ryby jsou také známé jako „lékařské ryby“, protože se používaly k léčbě různých kožních onemocnění, jako je lupénka a ekzém.

Během rybího lázeňského ošetření ryby Garra rufa okusují odumřelé kožní buňky na nohou nebo rukou, což může zanechat vaši pokožku hladší a jemnější. Pocit je zpočátku často popisován jako lechtivý nebo mírně nepříjemný, ale pro mnoho lidí je relaxační a příjemný.

Zatímco rybí lázně jsou v některých částech světa populární, existují určité obavy o jejich bezpečnost a hygienu. V mnoha zemích, včetně Spojených států, nejsou rybí lázně legální kvůli obavám z šíření infekce a nemocí. Někteří odborníci také zpochybňují účinnost léčby a naznačují, že je zapotřebí více výzkumu, aby bylo možné plně pochopit její přínosy a rizika.

Tagy:
4 Komentářů
 1. No tak toto mě tedy zatím neláká ani trochu…

 2. Lenka Hudečková 1 rokem ago

  Juj, na tohle nemám zatím odvahu, ale nikdy neříkám nikdy 🙂

  • Author
   NelaVávrová 1 rokem ago

   Proč odvahu? Je to fakt příjemné, bohužel bych řekla, že už je to tak profláklé, že ty rybičky jsou přezrané a už spíše lechtají 😀

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account