S problémem suchých rukou se setkáváme velmi často, účinná pomoc však existuje a není náročná. Nesmíme jim jen ubírat, čeho mají tak málo, tedy dostatek kožního mazu, který je třeba vyrovnávat a doplňovat. 

V kůži na hřbetu ruky a prstech se oproti jiným partiím těla nachází menší počet mazových žláz, což znamená obecně nižší produkci mazu a tím i celkově menší promaštění kůže. Na dlaních schází mazové žlázy úplně, proto k tolik potřebnému promaštění pokožky nedochází prakticky vůbec.
Desatero pro stále krásné a hebké ruce:
1.  Ruce si myjeme podle potřeby a po co nejkratší dobu, zbytečné prodlužování mycího procesu vede k přesušování pokožky.
2.  Používáme příjemně teplou vodu, studená ani horká kůži rukou neprospívá a k mytí si vybíráme jen kvalitní přípravky.
3.  Umyté ruce řádně osušíme a ošetříme vhodným krémem.
4.  Při náročnějších pracích používáme ještě před jejich započetím preventivně ochranné krémy. Nezapomínáme také na ochranné rukavice,  které poskytují našim rukám spolehlivou a velmi účinnou ochranu.
5.  V zimě trpí pokožka rukou snad nejvíce. Občas si zapomeneme vzít rukavice, a pokožka na rukou nám to okamžitě vrátí i s úroky. V zimě proto rozhodně používáme krém na ruce pravidelně, a to i několikrát denně.
6.  Při práci či sportování v létě venku na slunci, ošetřujeme ruce prostřednictvím opalovacích přípravků s ochranným faktorem. Zabráníme tím  tvorbě různých pigmentových skvrn a celkovému stárnutí kůže.
7.  K očištění silnějšího znečištění pokožky rukou použijeme raději hydrofilní oleje než mýdla, které nevysušují a chrání tak přirozený kožní film. Kromě toho, že nepřesouší kůži, rychle a spolehlivě rozpustí i mastnou špínu.
8.  Vzhled rukou se velmi zlepší po aplikaci olejového zábalu nebo jejich promaštěním větším množstvím krému a jejich následným zabalením na 20 – 30 minut do mikroténového sáčku.
9.  Nezapomínáme na masáž rukou, a to zvláště po náročných pracích. Masáž provádíme většinou večer přes hřbet zápěstí až k loktům. Promnutí rukou na sucho během dne zlepšuje jejich prokrvení.
10.  Jednou za čas je dobré si dopřát profesionální ošetření rukou s parafinovými zábaly.
Je dobré si uvědomit, že máme-li suché ruce, pak samozřejmě trpí i naše nehty. Lehce se lámou a třepí se. Péči o ruce a nehty zároveň lze skloubit jednoduše. Dnes již existují krémy, které díky svému složení nejen šetrně pečují o namáhané ruce a pokožku celého těla, ale současně regenerují a účinně chrání také nehty. Jedná se zejména o kosmetické výrobky, které obsahují účinné výtažky z léčivých rostlin a vitamíny.
Bylinky na ruce
Pravidelné používání kvalitních krémů, obsahujících pleti prospěšné léčivé bylinky, nám zajistí účinnou péči o pokožku rukou s dlouhotrvajícím účinkem. Jsou to především krémy, obsahující měsíček lékařský nebo např. také rakytník řešetlákovitý. Měsíček lékařský pochází ze Středomoří a u nás se pěstuje odpradávna jak pro své lékařské, tak i estetické vlastnosti. V kosmetice je ceněn především pro své vysoce zjemňující, zvláčňující a regenerační účinky. Krém z měsíčku tak představuje jemný regenerační, zvláčňující a antiseptický kosmetický přípravek vhodný pro péči o pokožku celého těla.

Rakytník řešetlákovitý má své tradiční místo mezi léčivými bylinami starověké, mystické tibetské, indické a mongolské medicíny. Plody rakytníku mají vysoký obsah provitamínu A, vitamínů B1, B2, B6, C, E, K1 a tzv. vitamín F, dále kyselinu linolovou, karotenoidy a flavonoidy.
Rakytník má výrazné regenerační a antibakteriální účinky. Příznivě ovlivňuje růst tkání při různém poškození kůže, jako jsou drobné praskliny, popáleniny, omrzliny, alergie a ekzémy. Rakytník řešetlákovitý nabízí především antioxidační, tedy preventivní a ochranné účinky, a proto se významně uplatňuje proti procesům poškození a stárnutí pokožky. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account