Z toho vyplývá, že ať je příčina, proč se početí nedaří, v jakékoliv rovině, stojí za to podívat se zpět na svůj život. Stojí před námi KRÁSNÁ VÝZVA! Výzva něco ve svém životě změnit, možná něco opustit, nechat odejít to, co mi už v životě neslouží a bere mi energii. Pustit do svého života více KLIDU, SMÍCHU, RADOSTI, HRAVOSTI A LEHKOSTI. Dotkněme se opět té bezstarostné malé holčičky, kterou jsme kdysi bývaly. Nikam se neztratila. Stále tady je.
Vím, že to není vždy snadné. Pokud si něco moc přejeme a ono se nám to neplní a ani nevíme, jestli se nám to vůbec někdy splní, často upadáme do chmurných myšlenek. Se svými emocemi se však můžeme naučit pracovat. Pokud se nebudeme bát své emoce plně prožít, prostřednictvím svého těla je jakkoliv vyjádřit, odejdou od nás. Nebudou nás dále zatěžovat. Stačí si to „pouze“ DOVOLIT. Vytvořit si bezpečný prostor a dopřát si přesně tolik času, kolik potřebuji. A nevkládat do svého prožívání žádné výčitky…
Mnohdy k otěhotnění skutečně stačí uvolnění a důvěra v sebe sama. Pokud se ženám podaří přirozeně odklonit své myšlenky od miminka, povolit tak dlouhodobý tlak, velmi často otěhotní přijde brzy. Větu, kterou ženy nemají rády: „Nemysli na to“, skutečně je v mnoha případech řešením. Většinou však ženám již nikdo nepomůže s tím „Jak na to nemyslet“. Dobrou zprávou však je, že cesty jsou a je jich mnoho. Pokud žena začne hledat nové přístupy a možnosti, jejich tělo jim to vrátí tím nejkrásnějším způsobem.
Velmi ráda také vedu ženy k tomu, aby poznaly samu sebe. Aby skutečně zjistily, co se v jejich těle odehrává, zda je vše v pořádku a otěhotnění je skutečně možné, či nikoliv. Žena přitom nemusí podstupovat celou řadu mnohdy nepříjemných vyšetření. Stačí, aby sama sobě věnovala pár minut denně a měřila si bazální tělesnou teplotu. Self-monitoring je velmi přesný. Díky němu jsme schopni odhalit příčinu, proč se početí nedaří, a tím ji odstranit či alespoň minimalizovat tak, aby v početí nebránila. Ženy jsou mnohdy velmi překvapené, že jejich situace je jiná než se domnívaly, nebo než jim lékaři tvrdili. Sama žena totiž dokáže mnohem víc, než si je vědoma. Pokud si svůj cyklus bude sledovat, lépe své tělo pochopí, zjistí, co skutečně potřebuje, dokáže mu naslouchat a díky tomu je schopna plnit jeho potřeby.
Pokud žena od svého těla „něco“ chce, měla by také vědět, co chce její tělo.
Ve své praxi často vidím, že ženy jsou díky dlouhé cestě za svým miminkem velmi vyčerpané. Bohužel ztrácí radost ze života a zapomínají, co potřebují, natož aby si své potřeby naplňovaly. Jejich nádoba díky tomu je zcela prázdná a našim úkolem je ji opět naplnit a ženu dovyživit. Jakmile se to podaří, cesta za miminkem se nám otevírá.
Žena má v rukou mnoho možností, jak ke své situaci přistoupit. A to už jen tím, že nemusí brát nemožnost otěhotnět jako PROBLÉM, ale jako PŘILEŽITOST. Vím, že o tuto příležitost asi nikdo ze začátku nestojí, avšak s odstupem času žena zjistí, co všechno se o sobě díky tomu dozvěděla, co se naučila, kam jí to posunula. Možná ji tato situace „dokopala“ někam, kam by za jiných okolností nikdy nedošla. Každá žena má svůj vlastní příběh, potřebuje zcela jiný přístup. Každá situace má totiž vždy více jak jedno řešení. Vím, že v tuto chvíli tato řešení nemusí být vidět, ale skutečně existují. A pokud opravdu danou situaci nemohu změnit, vždy mohu změnit náhled na ni. To máme ve svých rukou vždy.
Mé doporučení? Pokud žena nebude brát svou „neplodnost“ jako nepřítele, ale jako situaci, která ji chce k něčemu přimět, je na té nejlepší cestě. Ženy, které se rozhodnou nebýt pacientem = „trpně snášejícím“, ale naopak jsou ve své situaci aktivní, hledají nové cesty a směry, to jsou ženy, které se uzdravují, jsou úspěšné, plní si své sny a jsou šťastné.
Chtěla bych ženy moc podpořit k tomu, aby se nebály udělat změnu, udělat něco jinak, nebát se poslechnout svou intuici, možná vystoupit ze své komfortní zóny. Je určitě důležité dostat se k dobrým informacím, avšak poté je potřeba přestat poslouchat a číst, na nic nečekat a začít TO žít. Poté se nám otevírá cesta do našeho vysněného života…
Pokud chcete udělat první krok na nové cestě, můžeme se potkat na seminář BUDU TĚHOTNÁ! nebo se začíst do E-booku „Jak otěhotnět přirozeně, bez pomoci reprodukční medicíny aneb co Vám gynekolog neřekl“.
Tento článek napsala Hana Přikrylová, Zakladatelka projektu ditevitano.cz.