Topol
V gemmoterapii se používají pupeny listu topolu černého. Gemmoterapeutikum se nedoporučuje užívat déle než 4 týdny, neboť „zahušťuje“ krev. V některých případech může při dlouhodobém užívání dojít ke vzniku trombů s následnou embolií. Léčba přesahující dobu 4 týdnů je vhodná v případě léčby zvýšené krvácivosti, a pohybuje se v rozmezí 6-8 týdnů. Tento preparát také není vhodný pro osoby, které jsou alergické na včelí produkty.
*heart* Je účinný při doléčovací kúře po prodělané borelióze, viróze nebo mononukleóze. Výborné výsledky jsou při léčbě boreliózy, neboť pupeny topolu pomáhají především se škodami, které borelióza v organismu napáchala. 
*heart* Macerát z topolu se hojně využívá v oblasti krevního oběhu jako drenážní prostředek tepen. Pomáhá při zánětech a křečích tepen, působí na ně tonizujícím efektem, bojuje proti vzniku trombóz, a to především v oblasti dolních končetin. Je účinný také proti kornatění tepen a podporuje kolaterální oběh. 
*heart* Používá se při léčbě dny s revmatickým syndromem.
*heart* Je účinný při léčbě zánětu průdušnice a průdušek.
*heart* Reguluje inervaci sympatiku.
*heart* Léčí potíže s výživou kůže.
*heart* Je součástí „antisyfylitické“ homeopatické soustavy.
*heart* Léčí svalové křeče, které nejsou způsobeny nedostatkem hořčíku.
*heart* Léčí stavy zvýšené krvácivosti („zahušťuje“ krev).

 
Gemmoterapie
Moderní léčebná metoda, která má výborné výsledky i u obtížně léčitelných nemocí. Gemmoterapie, též nazývaná “medicína pupenů”, je léčba pomocí kapek z výtažků pupenů stromů, keřů nebo bylin. Podstatou je, že v pupenech jsou velmi účinné látky pro léčení lidského organismu. Každá rostlina ukládá do pupenů to nejcennější pro svůj růst, proto pupeny obsahují nejvíce léčivých látek z celé rostliny.
Foto: Pixabay

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account