90

Londýn Británie zakáže slevové akce na potraviny s vysokým obsahem tuku, soli nebo cukru a také slazené bezedné nápoje v restauracích. Vláda se tak rozhodla kvůli rostoucímu počtu obézních Britů. Opatření začne platit v dubnu 2022, informují britská média.
Nedávný průzkum ukázal, že 63 % dospělých trpí v Británii nadváhou nebo obezitou. Na konci základní školy má nadbytečná kila každé třetí dítě.
Británii vyjde každý rok léčba nemocí spojených s nadváhou na šest miliard liber (zhruba 174 miliard Kč). V posledních měsících se navíc prokázalo, že nadváha zhoršuje také průběh nemoci covid-19 a riziko úmrtí, uvedla vláda v prohlášení citovaném agenturou Bloomberg.
Slevové akce typu „druhý výrobek zdarma“ nebo „tři za cenu dvou“ budou zakázané ve velkých a středně velkých obchodech. Výjimku ze zákazu mají specializované obchody jako čokoládovny. Zákon také stanoví, kde přesně v obchodech smí být nezdravé jídlo vystaveno. Zmizí tak například z regálů přímo u pokladen, u vchodů do obchodu nebo z čel uliček.
„Vytvořit prostředí, které pomáhá každému jíst pravidelněji zdravější potraviny, je zásadní pro zlepšení zdraví národa,“ uvedla náměstkyně pro zdravotnictví Jo Churchillová.
Premiér Boris Johnson dříve uvedl, že jeho někdejší hospitalizace s covidem-19 měla spojitost i s nadváhou. Rozhodl se proto přehodnotit svůj dřívější „libertariánský“ postoj ke stravování a veřejnému zdraví, připomíná Bloomberg.
Titulní obrázek: Typická anglická snídaně může podle vědců zkrátit život. | foto: Shutterstock
Zdroj: https://www.lidovky.cz/relax/zdravi/britanie-zakaze-slevove-akce-na-nezdrave-potraviny-podle-vlady-roste-pocet-obeznich-britu.A201228_110406_ln-zdravi_libs?

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account