Přírodní léčba obilím: Zázračné účinky na zdraví a relaxaci

Před několika lety jsem začala využívat blahodárných účinků obilí a tuto informaci radostně šířím dál kdykoli se setkám s někým, kdo má potíže různé povahy.

Obilí není jen jedna ze základních potravin, ale lze jej využít také jako lék například při:

Menstruačních bolestech

Nachlazení

Bolesti zad

Horečce

Potížích horních cest dýchacích

Zánětech, aj.

Problémech se spaním

Ušijte si polštářek

V dnešní době existuje spousta obchodů s dárkovými předměty, kde krom jiného naleznete právě polštářky z kvalitních látek obsahující různé bylinné směsi všeho druhu. Tvořivé typy si však tento polštářek mohou ušít v pohodlí domova.

Co budete potřebovat?

obilí

zbytky látek, nejlépe plátno

šicí potřeby

Možností je spousta
Nejde jen o plátěný polštář vysypaný zrním a konec. Jde o mnohem více. Protože vím, že barvy mají svůj charakter a léčivé účinky na buňky našeho organizmu, záměrně je vybírám. Když tvořím polštářek pro konkrétní osobu, od počátku šití probíhají láskyplné informace k dané osobě z mé strany. Obilnou směs lze obohatit např. o levanduli, meduňku – jejichž vůně se uvolní, když polštářek promnete v rukou buď za studena nebo nahřátý. Použijte po náročném dni pro klidný spánek, vyzkoušet můžete také pohanku – která je známá svými protizánětlivými účinky, s obilím a kopřivou– se vám bude lépe dýchat a když přidáte černý bez, jitrocel –bude nápomocný při léčbě nachlazení.

Barvy zde hrají důležitou roli
Máte-li ovšem v těle zánět, vyhněte se červené barvě, ta by vzhledem ke své povaze mohla spíše ublížit. Pokud se vám těžce dýchá, využijte vlastností růžové a tmavě zelené. Horkost vám pomůže vstřebat světle modrá, a nejlepší kombinace (modrý satén, nenahřáté zrní), máte-li trápení s žaludkem přiložte žlutou jako paprsky slunce a rozbouřená střeva jako pohlazením zklidníte teplou oranžovou. Fantazii projevte také ve tvarech – srdce, fazole, kolo.

Pozor na teplotu!
Při ohřívání polštářku v mikrovlnné troubě dbejte při přikládání na tělo zvýšené opatrnosti, postačí ohřát tak 2 min, někdy ani to ne. Záleží na množství zrní a případných bylinách. Nejlepší je nahřát u kamen nebo na radiátoru, ano, déle to sice trvá, ale není zde žádné mikrovlnné záření.

Suchá koupel a masáž pro vaše chodidla
Zrní je výborné také na masáž chodidel, zkuste vyzkoušet ten blahodárný pocit, když si ponoříte nohy po kotníky do teplého zrní, které jste před tím posypali levandulí, mátou a třeba přidali pár okvětních lístků růží nebo pivoněk. Zlehka můžete také přešlapovat, nedá se to sice srovnat s chůzí po kamenech, ale i tento „pochod“ vám přinese úlevu, promasíruje chodidla a reflexní plosky orgánů a zklidní vaši psychiku.
Spojení s přírodou
Při této masáži chodidel můžete lehce „meditovat“ přizvat teplou energii do vašeho těla, přes chodidla. Ukažte jí, kde se může usadit, ukažte jí místa, která potřebujete pohladit
a prohřát. Když už budete u konce, můžete pak postupně prostřednictvím svého dechu
a přes svá chodidla odvést vše, co nechcete a nepotřebujete.
Předejte to obilí a poděkujte.


S láskou Meli

Zdroj foto:Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account